Panningen, Netherlands

Uitstoot biomassacentrale Egchel binnen marges

De uitstoot van de biomassacentrale in Egchel blijft ruim onder de grens van wat wettelijk is toegestaan. Dat blijkt uit metingen die een instantie heeft uitgevoerd. Er is onderzoek gedaan naar stof, stikstofoxiden (NOx) en zwaveldioxide (SO2) in de afgassen van de ketel.
Deborah Parren | 12 maart 2021 16:28 | Aangepast op 12 maart 2021 16:28
Een vergunning voor een biomassacentrale is volgens de landelijke wet- en regelgeving niet nodig. Het is alleen zaak dat voldaan wordt de landelijke milieuvoorschriften. Met een emissiemeting nadat de centrale in gebruik is genomen, heeft nu aangetoond dat de uitstoot binnen de wettelijke opgelegde grenswaarden valt.

Inwoners zijn niet blij met de komst van de biomassacentrale bij kwekerij Wijnen Square Crops aan de Molenheg. Hiermee kan het bedrijf duurzame energie opwekken. Maar inwoners maken zich vooral zorgen om de leefbaarheid en de luchtkwaliteit. Begin dit jaar werd daarom een petitie gestart die ruim 2500 keer werd ondertekend.

"Er bestaat bij omwonenden behoefte om gegevens over fijnstof te verzamelen", vertelt wethouder Rob Wanten van vergunningen en toezicht. "We hebben daarom contact opgenomen met het RIVM over het opzetten van een meetsysteem voor onder andere fijnstof in de gemeente Peel en Maas."

Ook wil de gemeente meedoen aan het regionale project Grenzeloos Meten. "Dat wordt in het kader van de regionale Investeringsagenda opgezet en voorziet in het opzetten van een lokaal meetnetwerk rond agrarische bedrijven. Mogelijk kan de omgeving rond de biomassacentrale hierin worden meegenomen. Vooruitlopend op dit project hebben we bewoners op het zelfmeetsysteem van het RIVM gewezen."

De initiatiefnemer van de biomassacentrale en een groep inwoners zitten binnenkort om tafel.

Lees ook

Muziek onder de Toren Panningen

De werkgroep Cultuur in Peel en Maas organiseert wekelijks een muziekoptreden aan het Raadhuisplein ...

Lars Kersten met Oranje naar halve finale Nations Cup

Springruiter Lars Kersten uit Egchel heeft zich met TeamNL geplaatst voor de halve finales van de EF...

Tweede plek voor leerlingen De Kemp op NK Schoolhandbal

Het gemengde team van IKC De Kemp in Egchel heeft zaterdag de tweede plek behaald op het NK Schoolha...

Jeugdteams RKMSV en Neerkandia gaan samenwerken

Voetbalclubs Neerkandia uit Neerkant en RKMSV uit Meijel laten hun jeugdspelers van JO17 en JO19 van...

Minder leerlingen blijven zitten, iets meer schoolverlaters in Peel en Maas

In Peel en Maas zijn in 2023-2024 honderd leerlingen blijven zitten of terugstroomd naar een lager s...

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ondersteunen bij grote stalbrand in Heibloem

In Heibloem is zaterdagnacht een grote brand uitgebroken in een kippenstal. Verwacht wordt dat 50.00...