Panningen, Netherlands

Verkenner adviseert voortzetting huidige coalitie

Het CDA en de Beeselse Lijst gaan aan tafel zitten om een start te maken met het vormen van een coalitie. Het advies van verkenner Petra Habets gaat uit naar een brede coalitie. Dat zou betekenen dat ook de VLP aanhaakt.
De redactie | 1 april 2022 19:31 | Aangepast op 1 april 2022 19:31
De afgelopen vier jaar vormden deze partijen ook al de coalitie in Beesel.

Lage opkomst
De afgelopen week voerde verkenner Habets gesprekken met de partijen. Zo werd er gesproken over de lage opkomst in Beesel. Dit jaar ging 47,2 procent van de kiesgerechtigden naar de stembus. Dat is fors minder dan in 2018. “Elke partij maakt zich zorgen over de lage opkomst en steekt de hand in eigen boezem dat de Beeselse politiek er de afgelopen tijd onvoldoende in is geslaagd het vertrouwen van de inwoners te verkrijgen”, schrijft Habets in haar verkenningsrapport.

Bestuurscultuur
Habets is van mening dat de partijen huiswerk te doen hebben met betrekking tot de bestuurscultuur. Dat is volgens haar nodig om tot een brede coalitie te komen. “Uiteindelijk is het in het belang van de inwoners dat er geen onnodig gedoe in het gemeentehuis bestaat”, zo valt te lezen in het rapport.

Nipte meerderheid
Een andere optie is dat het CDA met één andere partij een coalitie vormt. Dat betekent voor elke combinatie een nipte meerderheid. Vooralsnog gaat de voorkeur uit naar een brede coalitie.

In een gezamenlijke verklaring laten de partijen weten het verdere advies te laten bezinken en hebben afgesproken in brede samenstelling op terug te komen.

Lees ook

VLP presenteert verkiezingsprogramma: financiële zelfstandigheid en sterke kernen

De VLP heeft als eeste partij in Beesel haar verkiezingsprogramma voor de periode 2026–2030 gepresen...

Bewoners Sint Antoniusstraat in onzekerheid door scheuren in woningen

In de Sint Antoniusstraat in Beesel heerst grote bezorgdheid onder bewoners nu vijf woningen forse s...

Mantelzorgers uitgebreid in het zonnetje gezet tijdens Dag van de Mantelzorger in Beesel

In de gemeente Beesel werd de Dag van de Mantelzorger afgelopen week op bijzondere wijze gevierd met...

Wouter Hunnekens lijsttrekker D66 Peel en Maas bij verkiezingen

Wouter Hunnekens wordt de lijsttrekker van D66 bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. De leden va...

Beesel heeft sluitende begroting, maar kijkt met zorgen naar 2028

De gemeente Beesel heeft een sluitende begroting voor 2026. Toch maken de politieke partijen zich zo...

Rob Ambaum verkozen tot lijsttrekker Beeselse Lijst

Rob Ambaum is gekozen als lijsttrekker van de Beeselse Lijst voor de komende gemeenteraadsverkiezing...