Panningen, Netherlands

Vierde samenspelbijeenkomst in het teken van ‘het verenigen van de toekomst’

De groepsfoto na afloop met alle deelnemers Foto: Bert Coppelmans
De toekomst van verenigingen en het bruisend houden van de dorpen in Peel en Maas stond zaterdag centraal tijdens de vierde editie van de ‘Samenspelreeks’. Dit is een bijeenkomst waarin leden van de dorpsoverleggen, verenigingen, gemeenteraad en ambtenaren bij elkaar komen.
De redactie | 9 oktober 2023 13:26 | Aangepast op 9 oktober 2023 13:26
De ochtend stond in het teken van ‘Het verenigen van de toekomst’. Een thema in tijden waarin het niet altijd meer vanzelfsprekend is dat inwoners zich inzetten voor de vitaliteit van hun gemeenschap. Birgit Op de Laak en Piet ten Haaf van de Vereniging van Kleine Kernen Limburg gaven een presentatie over de trends en ontwikkelingen. Daarbij stonden ze stil bij het feit dat het investeren in mensen en het waarderen daarvan belangrijk is. "Het gaat niet om het gebouw, maar wat er in zit", aldus de adviseur van de VKKL.

Workshops
Na de opening werden er verschillende workshops gegeven. Zo vertelde Robin Peeters over hoe in Grashoek inwoners worden betrokken en was er een workshop hoe muziek kan verbinden. Bij Beringe Buiten werd uitleg gegeven over de omnivereniging die is gestart. Verschillende verenigingen, zoals de voetbalclub en tennisvereniging hebben zich samengepakt om toekomstbestendig te blijven.
Een andere workshop ging over de kracht van een dorpsquiz of evenement. Hoe kan dat bijdragen aan het verenigen van inwoners?

Communicatie
Belangrijkste conclusie was dat er gecommuniceerd moet blijven worden om zaken te bereiken. Volgens werkgroeplid raadslid Kevin Steeghs ligt daar ook de taak van de gemeenteraad. "We moeten luisteren naar wat er in de dorpen gebeurt en wat de inwoners graag willen."

Dorpsoverleggen
Het initiatief is een aantal jaren geleden ontstaan op initiatief van de gezamenlijke dorpsoverleggen. Dit zijn bijeenkomsten waar mensen die actief zijn in gemeenschappen en mensen die als raadslid, burgemeester, wethouder of ambtenaar voor de gemeente werken met elkaar in gesprek gaan over het samenspel tussen gemeenschap en gemeente.

Lees meer over:

Toekomst|Verenigen|

Lees ook

Beesel houdt koers met begroting 2026, maar toekomst blijft onzeker

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2026 gepresenteerd. Daarin staat waar de gemeente het gel...

Informatieavond Waterschap over toekomst gebied Baarlo – Hout-Blerick

Waterschap Limburg organiseert op woensdag 24 september een informatieavond in Baarlo over de toekom...

Noord-Limburg in 2060: minder landbouwgrond, meer zorgbanen

In 2060 zal er in Noord-Limburg minder landbouwgrond zijn en meer ruimte voor natuur, woningen en du...

Reizende wensboom in gemeente Beesel verzamelt dromen voor de toekomst

In het jubileumjaar waarin de gemeente Beesel haar 750-jarig bestaan viert, roept Stichting Burgerbo...

‘Financiële onzekerheid’ rond scenariokeuzes voor toekomst gemeenschapshuis De Schakel

De scenariokeuze om de toekomst van gemeenschapshuis De Schakel in Reuver te bepalen, is zeker nog g...

Toekomst dorpsontmoeting Panningen besproken in brede bijeenkomst

De toekomst van de Dorpsontmoeting in Panningen staat onder druk door het wegvallen van het bestuur....