Panningen, Netherlands

Vliegtuigbom in Reuver succesvol ontmanteld

In Reuver is dinsdagochtend een zware vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog succesvol ontmanteld. Vanwege de werkzaamheden gold tijdelijk een noodverordening in een deel van het dorp. Vier woningen werden uit voorzorg ontruimd en de directe omgeving van de bom werd tot verboden gebied verklaard.
De redactie | 15 juli 2025 14:37 | Aangepast op 15 juli 2025 14:37
De 500-ponder, met een gewicht van 227 kilo, werd begin mei gevonden tijdens graafwerkzaamheden. Uit onderzoek van de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) bleek dat het projectiel niet veilig verplaatst kon worden. Daarom werd besloten om de bom ter plaatse te ontmantelen. Rond de vindplaats werd een zogenoemde terp van zand opgeworpen om de veiligheid te waarborgen.

Defensie
Aan het eind van de ochtend slaagden de specialisten van defensie erin om de ontsteker uit de bom te verwijderen. Daarmee was het gevaar van een ongecontroleerde ontploffing geweken. Het bomlichaam met de springstof wordt afgevoerd naar de Venlose Hei, waar het gecontroleerd tot ontploffing wordt gebracht.

Lees ook

Boy Smeets over oorlogsjaren in Panningen: ‘Je kunt je niet voorstellen hoe het was’

De inmiddels hoogbejaarde Boy Smeets uit Panningen groeide op aan de Koninginnenlaan, als zoon van d...

Iconische klok op rotonde in Reuver krijgt nieuwe bestemming

De opvallende klok op de rotonde in Reuver, al 25 jaar een herkenningspunt in het dorp, krijgt een n...

Oude carnavalstraditie wordt hersteld

Op 21 november wordt een oude grensoverschrijdende carnavals­traditie nieuw leven ingeblazen. De car...

Burgerbos Reuver groeit met negentien bomen en tijdcapsule vol toekomstwensen

Het Burgerbos in Reuver is weer een stukje groter geworden. Tijdens de dertiende plantdag van de Sti...

VLP en Beeselse Lijst willen meer onderbouwing bij investering sporthal

Tijdens de begrotingsvergadering hebben de VLP en de Beeselse Lijst kritiek geuit op het voorstel va...

Liedjesaovend Windjbuujels gewonnen door Linsse vlaetjes

De Linsse vlaetjes hebben zaterdag de liedjesavond gewonnen van de Windjbuujels uit Reuver. Er waren...