Panningen, Netherlands

Vrachtverkeer in Beesel wordt gespreid om overlast te voorkomen

Het vrachtverkeer in de gemeente Beesel wordt gespreid om de overlast die inwoners ervaren terug te brengen. Daarnaaast worden er fysieke verkeersmaatregelen genomen om de snelheid van vrachtwagens in de bebouwde te verminderen.
De redactie | 7 maart 2023 10:39 | Aangepast op 7 maart 2023 10:39
De gemeenteraad ging maandag akkoord met de plannen van wethouder Roelofs voor de aanpak van het vrachtverkeer. Al langere tijd zijn er vanuit verschillende straten klachten en meldingen over het grote aandeel vrachtverkeer en de snelheid van weggebruikers. Een onderzoeksbureau deed onderzoek naar de situatie. Daaruit blijkt dat het verplaatsen van vrachtverkeer niet mogelijk is. Het college stelde daarom voor om het vrachtverkeer te verspreiden.

Overleg
De wethouder gaat in overleg met bedrijven om de overlast waar mogelijk te beperken. Daarbij kan gedacht worden aan het optimaliseren van verkeersstromen en afspraken over verkeersgedrag. Ook worden er fysieke verkeersmaatregelen genomen om de gereden snelheden te verminderen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De gemeente blijft met metingen en tellingen de situatie in de gaten houden. Op langere termijn wordt bekeken of een mogelijke herontwikkeling van de bedrijventerreinen mogelijk is.

Spreiden
"We weten dat dit voorstel voor sommige omwonenden niet bevredigend is", zei wethouder Roelofs. "We denken wel dat we de overlast kunnen afnemen door het verkeer te laten spreiden. Bovendien maken we werk van twee veelgehoorde klachten: de hoge snelheid van het verkeer en de ongevaarlijke situaties dat dit met zich meebrengt."

'Voorstel lost niets op'
Samen Verder was kritisch op het voorstel. Michele Urru vond het een slecht voorstel: "Bewoners van beide straten klagen steen en been. De situatie vragen om noodmaatregelen om te werken aan een definitieve oplossing. Het voorstel lost niets op." De partij stemde als enige tegen. CDA, VLP en Beeselse Lijst stemden voor het voorstel.

Lees meer over:

Beesel|Vrachtverkeer|Mariastraat|

Lees ook

Gemeente Beesel: slechts enkele klachten over werkzaamheden Wildenkamp en Burgemeester Moorenstraat

De gemeente Beesel zegt slechts enkele klachten te hebben ontvangen over de werkzaamheden aan de Wil...

Jeroen Killaars uitgeroepen als Drakeprins 2026

Tijdens de Nacht van de Prins is Jeroen Killaars uitgeroepen tot prins Jeroen II van CV de Drake. Hi...

Werkzaamheden fietsstroken Mariastraat hervat zodra het weer het toelaat

De gemeente Beesel gaat verder met het aanbrengen van fietsstroken op de Mariastraat in Reuver zodra...

Eervol ontslag voor diaken-assistent in Beesel

Bisschop Ron van den Hout heeft een aantal mensen een nieuwe benoeming gegeven of eervol ontslag ver...

Raf Strous benoemd tot Bacchus Beesel 2026

In het Bacchushuis van Beesel is Raf Strous uitgeroepen tot Bacchus van Beesel 2026. Hij is daarmee ...

Hoeve de Bongerd in Beesel sluit per februari de deuren

Horecabedrijf Hoeve de Bongerd in Beesel gaat in februari dicht. Stijgende kosten zijn de boosdoener...