Panningen, Netherlands

VVD-leden niet eens met asielwet; motie ligt al klaar

Teun Heldens, Statenlid en fractievoorzitter VVD Peel en Maas Foto: VVD
VVD-leden, waaronder fractievoorzitter Teun Heldens van de VVD in Peel en Maas, staan niet achter de asielwet van het kabinet. Mark Rutte gaat vandaag proberen zijn eigen fractie te overtuigen van de nieuwe wet. Een motie tegen het plan ligt al klaar, volgens de Meijelse politicus. “Dit is niet waar de VVD voor hoort te staan”, zegt hij in het WNL-programma Goedemorgen Nederland.
De redactie | 8 november 2022 10:42 | Aangepast op 8 november 2022 10:42
Heldens zegt: "Gemeenten hebben jaren met veel moeite de opgave voltooid op het gebied van de asielinstroom. Dit lost het probleem niet op", aldus Heldens. "Er komen te veel mensen naar Nederland waar we te weinig plaats voor hebben."

Spreiding
Staatssecretaris Van der Burg legt al maanden uit dat de nieuwe wet van groot belang is: de spreiding is nu niet eerlijk verdeeld en de opvang loopt spaak. De VVD is in crisis om het asielbeleid. Er is weerstand tegen het plan dat gemeenten gedwongen kunnen worden asielzoekers te huisvesten. Heldens vindt dat de gemeenteraden over hun eigen beleid gaan. “Ik ben lid geworden van de VVD met bepaalde idealen en ik heb samen met veel andere leden een statement afgegeven: tot hier en niet verder.”

Geen gezellig congres
Als de fractie in de Tweede Kamer akkoord gaat met de asielwet wordt het “geen gezellig congres”, zegt Heldens. Een motie ligt dus al klaar om tegen het beleid van het kabinet in te gaan.

Lees ook

Geslaagd! Vlag kan uit voor leerlingen Buurtcollege

Donderdag was het dan eindelijk zover: de uitslag van de eindexamens. Bij het Agora Buurtcollege in ...

Plan voor twee windmolens om ‘glastuinbouwgebied van de toekomst’ te realiseren

Glastuinbouwgebied Kievit in Grashoek wil hét voorbeeld worden van hoe duurzame land- en tuinbouw er...

Kas bij voormalige VMBO-locatie Panningen wordt gesloopt

Het college van Peel en Maas heeft besloten de oude kas bij de voormalige VMBO-school in Panningen t...

Sjloetingstied brengt nieuwe single ‘Vandaag’ uit

De band Sjloetingstied heeft nieuwe muziek uitgebracht. Met ‘Vandaag’ is de derde single van 2025 ee...

Vrijdag opnieuw staking bij NS: geen treinen in Limburg

Treinreizigers krijgen vrijdag opnieuw te maken met een ontregeling van het treinverkeer. In de mees...

Zomercursus Portretschilderen

KunstLab Baarlo organiseert in de maanden juli en augustus de zomercursus Portretschilderen voor jon...