Panningen, Netherlands

‘Weerbaar telen’ centraal op tweede Asperge Innovatiedag

Aspergegilde Limburg en Compas Agro organiseren op vrijdag 5 september de tweede editie van de Asperge Innovatiedag. De bijeenkomst is bij Bejo Zaden in Kessel en richt zich op telers, adviseurs en andere betrokkenen uit de aspergesector.
Eric Reijnders | 21 juli 2025 16:15 | Aangepast op 21 juli 2025 16:15
De dag start met een ochtendprogramma waarin deelnemers via een spuitlicentieroute kennismaken met tien innovaties op het gebied van gewasbescherming en teeltverbetering. Deze praktijkgerichte route biedt volop inspiratie voor een duurzame en toekomstbestendige aspergeteelt.

Innovatieplein
In de middag vindt een plenaire sessie plaats met presentaties van onder anderen Youri Draaijer (Bejo Zaden) en Mark van der Werf (Power2Plants), die hun visie delen op actuele ontwikkelingen in de sector. Daarnaast is het innovatieplein geopend, waar toonaangevende partijen hun nieuwste technieken en toepassingen tonen. De dag wordt afgesloten met een informele netwerkborrel.

Kennis vergaren en uitwisselen
De regio Zuidoost-Nederland speelt al jarenlang een toonaangevende rol in de ontwikkeling van de aspergeteelt. Innovatie en samenwerking staan hierbij centraal. De Asperge Innovatiedag biedt dan ook een uitgelezen kans om kennis te delen, ervaringen uit te wisselen en samen te werken aan een weerbare sector.

Aanmelden is verplicht en kan tot 26 augustus via het aanmeldformulier.

Lees ook

Aardappelen krijgen nieuwe bestemming na wegvallen afnemer

Al maanden liggen grote stapels aardappelen opgeslagen bij aardappelteler Bruynen, nadat een belangr...

Ut P&M Hoés 2025 voor KiKa en de Wensambulance is begonnen

Jaargang 2025 van Ut P&M Hoés is woensdagochtend officieel van start gegaan. Dit jaar wordt er geld ...

Man raakt zwaargewond bij bedrijfsongeval in Kessel

Een man in Kessel is woensdagochtend zwaargewond geraakt bij een bedrijfsongeval. De hulpdiensten we...

Brandweer bevrijdt vastzittend paard in Maasbree

Een vastzittend paard is dinsdagavond door de brandweer bevrijdt in Maasbree. Een dierenarts sloeg a...

Gemeente Peel en Maas en JPO tekenen overeenkomst voor woonconcept in Panningen

De gemeente Peel en Maas en projectontwikkelaar JPO hebben de anterieure overeenkomst ondertekend vo...

CDA Peel en Maas stelt kritische vragen over Omgevingsprogramma Glastuinbouw

De fractie van CDA Peel en Maas heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester ...