Panningen, Netherlands

Werkzaamheden voor nieuw centrumplein Offenbeek afgerond

De werkzaamheden aan het centrum van Offenbeek zijn afgerond. De afgelopen maanden is er gewerkt aan de herinrichting van de Keulseweg en de Pater Claretstraat, de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen in de Pastoor Ceijssensstraat en een verbindingspad met Offenbeckerhof. Het nieuwe plein vormt het sluitstuk van deze vernieuwing.
De redactie | 4 november 2025 14:11 | Aangepast op 4 november 2025 14:11
Verbinding tussen verleden en toekomst
Het vernieuwde plein vertelt ook iets over de geschiedenis van Offenbeek. Zo zijn er informatieborden geplaatst over de greswarenindustrie, en zijn een oude tuf en wagon opgesteld als herinnering aan het industriële verleden van het dorp. Ook komt er nieuw groen bij. Daarnaast werkt het Kernoverleg aan het terugplaatsen van het carillon uit de voormalige kerktoren, zodat een herkenbaar stukje Offenbeek behouden blijft.

Wethouder
Wethouder Anouk Huijs is trots op het eindresultaat. “Ik ben dankbaar voor de inzet van alle betrokkenen,” zegt ze. “Offenbeek heeft nu een centrum waar ontmoeten, activiteiten en evenementen samenkomen. Een plek die klaar is voor de toekomst.”

De vernieuwing kwam tot stand dankzij nauwe samenwerking tussen de gemeente, aannemer, ondernemers, inwoners en het Kernoverleg. Volgens Piet van de Kerkhof, voorzitter van Kernoverleg Veur Óffebek, was juist die samenwerking de sleutel tot het succes. “Samen met de gemeente, ondernemers en inwoners hebben we gebouwd aan een mooi nieuw centrum,” vertelt hij.

Feestelijke opening in 2026
De officiële opening van het vernieuwde centrumplein staat gepland voor het voorjaar van 2026. Tijdens dat moment worden ook het vernieuwde carillon en de nieuwe naam van het plein officieel onthuld.

Lees meer over:

Offenbeek|

Lees ook

Greswarenverleden Offenbeek zichtbaar met mural

In april volgend jaar starten de werkzaamheden voor de totstandkoming van de mural op het viaduct va...

Kleine autobrand veroorzaakt flinke schade in Offenbeek

Aan de Hazenkamp in Offenbeek heeft woensdag een geparkeerde auto vlamgevat. Hoewel het om een klein...

Nieuwe naam gezocht voor plein in hartje Offenbeek

In het centrum van het hartje Offenbeek wordt momenteel gewerkt aan een nieuw plein. Een centrale pl...

Buurtouders gaan Reuverse wijken veiliger maken

Ouders moeten een oogje in het zeil houden om Reuver en Offenbeek veilig te houden. Een groep van ac...

Feestelijke onthulling van mozaïeken aan Offenbekermarkt

De twee zuilen in het parkje aan de Offerbekermarkt moesten worden opgeknapt met mozaïek. Dat was he...

Viering Sint-Maarten van Reuver naar Offenbeek

De viering van Sint-Maarten in Reuver wordt dit jaar verplaatst naar de Beekweg in Offenbeek, naast ...