Panningen, Netherlands

Wijzigingen in afvalinzameling Beesel: zakken voor PMD-afval

De afvalinzameling in Beesel gaat veranderen. Er komen zakken voor het PMD-afval en het groenafval wordt dan tweewekelijks opgehaald. Dat zegt wethouder Marcel Roelofs in Blik op Beesel.
De redactie | 16 oktober 2024 12:27 | Aangepast op 16 oktober 2024 12:27
De maatregelen zijn nodig, omdat de kosten voor de huidige inzameling hoog worden.

Geen ondergrondse containers meer
De ondergrondse containers worden bijvoorbeeld vervangen, omdat er te vaak ander afval in deze containers zit dan dat er in mag. "Nu kost het veel geld, omdat er vaak plastic in de containers wordt gedaan. Daar willen we vanaf." Daarom wordt het PMD-afval (plastic verpakkingen, metalen verpakkingen en drankkartons) vanaf volgend jaar middels zakken huis-aan-huis opgehaald. "De zakken zijn gratis te verkrijgen op verschillende plekken", aldus de wethouder.

GFT
Ook het GFT-afval en het restafval wordt anders opgehaald. Er wordt straks alleen gewerkt met een container van 80 liter. "Door beter te scheiden, wordt er ook minder opgehaald." Het groente, tuin- en fruitafval wordt niet meer wekelijks, maar tweewekelijks opgehaald.

Maasland
De bedoeling is dat de veranderingen volgend jaar in gaan. Reiningsdienst Maasland zal waarschijnlijk de afvalinzameling verzorgen, zoals dat nu ook al gebeurt. Het huidige contact met de gemeente loopt binnenkort af. "De intenties zijn bekrachtigd. Als alles doorgaat, valt begin volgend jaar de officiële beslissling", zo zegt de wethouder. Er zijn dan wel wat gevolgen voor de burger. "Het ophalen gebeurt dan waarschijnlijk op een andere dag en een andere wagen komt door de straat gereden."

Lees meer over:

Afval|Beesel|

Lees ook

Bewoners Sint Antoniusstraat in onzekerheid door scheuren in woningen

In de Sint Antoniusstraat in Beesel heerst grote bezorgdheid onder bewoners nu vijf woningen forse s...

Mantelzorgers uitgebreid in het zonnetje gezet tijdens Dag van de Mantelzorger in Beesel

In de gemeente Beesel werd de Dag van de Mantelzorger afgelopen week op bijzondere wijze gevierd met...

Beesel heeft sluitende begroting, maar kijkt met zorgen naar 2028

De gemeente Beesel heeft een sluitende begroting voor 2026. Toch maken de politieke partijen zich zo...

'Limburg Openhartig in Beeld' opent in Beesel: kunst maakt mentale gezondheid bespreekbaar

Vanaf 27 oktober is in de Bibliotheek Maas en Peel in Reuver de reizende kunstexpositie 'Limburg Ope...

Veldman Stokerij te zien bij Binnenstebuiten

Veldman Stokerij uit Beesel is maandag te zien in het televisieprogramma Binnenstebuiten op NPO2. Ch...

Eerste gouden keurmerk toegankelijkheid voor Beeselse ondernemer

Mensen met een beperking moeten zonder drempels kunnen winkelen, uit eten gaan of deelnemen aan het ...