Panningen, Netherlands

Dijkversterkingsproject Beesel en Heel definitief gegund

In het voorjaar van 2021 gaat aannemerscombinatie Mourik Infra B.V. en FL B.V. definitief van start met de eerste grootschalige uitvoeringswerkzaamheden binnen het Hoogwaterbeschermingsprogramma van Waterschap Limburg.
Willemien Wertz | 7 februari 2021 11:52 | Aangepast op 7 februari 2021 11:52
Na een periode waarin overige gegadigden bezwaar konden maken op de voorlopige gunning, is er nu definitief gekozen voor deze aannemerscombinatie. Dijkversterkingsproject Beesel wordt zowel versterkt als verhoogd en het totale tracé beslaat zo’n 2,2 kilometer. De 2,6 kilometer lange dijk in Heel wordt enkel verstevigd.

De dorpen Beesel en Heel zijn de eerste Limburgse dorpen die binnen het Hoogwaterbeschermingsprogramma Waterschap Limburg het label ‘hoogwaterveilig’ krijgen nadat de werkzaamheden medio 2023 opgeleverd zijn.

Tijdens de werkzaamheden wordt samen zo’n 5 kilometer dijk versterkt. De huidige kering in Beesel wordt op de juiste hoogte voor de toekomst gebracht. Daarnaast moeten in Beesel ook nieuwe keringen worden aangelegd, op locaties waar in de huidige situatie nog geen waterkeringen aanwezig zijn.

Meest gelezen

Auto komt tot stilstand na botsing in Panningen

De redactie | 3 dec 2023 21:31

Prikkelarme zone bij Christmas Truckrun

De redactie | 4 dec 2023 10:35

Bord geplaatst om informatie te delen

De redactie | 4 dec 2023 12:15

Lees ook

Terugkijken: terugblik op dementie.. en dan?!

In september zond Omroep P&M een tweeluik uit over euthanasie. In Studio P&M bespraken enkele geïnte...

Gewonde na ongeval op A73 bij Reuver

Bij een ongeval op de A73 bij Reuver is vrijdagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeur...

Deze nummers maken kans op Limburgse Popprijs

Vijf nummers uit de regio zijn genomineerd voor de Limburgse Popprijs in de categorie 'Beste Song'. ...

Grote controle door Marechaussee op A67 en A74

De Koninklijke Marechaussee heeft donderdagavond een grote algemene controle gehouden op de A67 bij ...

Auto belandt op zijkant na botsing in Meijel

Bij een botsing tussen twee voertuigen in Meijel is donderdagavond een personenauto op de zijkant te...

Brand in straalcabine van Reuvers metaalbedrijf

Bij metaalbedrijf Thielco aan de Mariastraat in Reuver is donderdagmiddag brand uitgebroken. Deze wo...