Panningen, Netherlands

Dijkversterkingsproject Beesel en Heel definitief gegund

In het voorjaar van 2021 gaat aannemerscombinatie Mourik Infra B.V. en FL B.V. definitief van start met de eerste grootschalige uitvoeringswerkzaamheden binnen het Hoogwaterbeschermingsprogramma van Waterschap Limburg.
Willemien Wertz | 7 februari 2021 11:52 | Aangepast op 7 februari 2021 11:52
Na een periode waarin overige gegadigden bezwaar konden maken op de voorlopige gunning, is er nu definitief gekozen voor deze aannemerscombinatie. Dijkversterkingsproject Beesel wordt zowel versterkt als verhoogd en het totale tracé beslaat zo’n 2,2 kilometer. De 2,6 kilometer lange dijk in Heel wordt enkel verstevigd.

De dorpen Beesel en Heel zijn de eerste Limburgse dorpen die binnen het Hoogwaterbeschermingsprogramma Waterschap Limburg het label ‘hoogwaterveilig’ krijgen nadat de werkzaamheden medio 2023 opgeleverd zijn.

Tijdens de werkzaamheden wordt samen zo’n 5 kilometer dijk versterkt. De huidige kering in Beesel wordt op de juiste hoogte voor de toekomst gebracht. Daarnaast moeten in Beesel ook nieuwe keringen worden aangelegd, op locaties waar in de huidige situatie nog geen waterkeringen aanwezig zijn.

Meest gelezen

Vrouw aangehouden na bedreiging op camping

De redactie | 27 mrt 2023 15:30

Pannningse schreef boek over voetreis naar Rome

De redactie | 24 mrt 2023 13:37

Scheur in rotorblad windmolen Egchelse Heide

De redactie | 23 mrt 2023 20:49

Lees ook

Gemeente gaat komremmers plaatsen bij rotonde Beringe

De gemeente Peel en Maas gaat komremmers plaatsen bij de rotonde tussen de Kanaalstraat en Meijelsew...

Dit is de KiesWijzer van Beesel

Om de kiezer voor de gemeenteraadsverkiezingen op weg te helpen, heeft Omroep P&M een KiesWijzer ont...

In gesprek met de lijsttrekker - Anouk Huijs

Ze was leerkracht van het jaar en is nu teamleider op een school in Beesel. Ze houdt van sporten en ...

Vooral 35-plussers in Beesel mogen stemmen

In de gemeente Beesel zal de verkiezingsuitslag hoogstwaarschijnlijk vooral door volwassenen tussen ...

Nepcollectanten in Beesel actief

De gemeente Beesel waarschuwt voor nepcollectanten die geld ophalen voor hulp aan Oekraïne.

Brand in bosje nabij Lommerbergen

In een bosje tussen Beesel en Reuver is zondagmiddag brand ontstaan. De brandweer kon de brand snel ...