Panningen, Netherlands
Terug

‘Energie cowboys’ uit Baarlo laten spoor van gedupeerden achter door heel Nederland

8914e85fa807f03bb1652671912870da.jpg

Je wordt als ondernemer gebeld door een energieleverancier met een aantrekkelijk aanbod. Het bedrijf zegt zich te specialiseren in kleine ondernemingen en heeft in het verleden klanten gehad als Unilever, Tata Steel en de NS. Laat daarbij de stroom ook nog eens geleverd worden door Gulf, de (ex)oliegigant uit de Verenigde Staten. Niets blijkt minder waar, blijkt uit onderzoek van Radar.

 | Aangepast op
Fluent Energy
Fluent Energy, inmiddels ongedoopt naar Wattwijzer maar ook van werkzaamheden gewisseld, gevestigd in een klein pand in Baarlo, is een bedrijf dat, volgens Radar, direct werkt voor Gulf Gas + Power en namens hen energiecontracten verkoopt aan kleine ondernemers die in eerste instantie voordelig lijken en goede secundaire voorwaarden hebben. Als na een periode blijkt dat de kosten hoger uitvallen dan gedacht en extra voorwaarden niet opgenomen zijn in de contracten, gaan er volgens Radar bij veel ondernemers belletjes rinkelen.

Opzeggen is alleen niet zo’n makkelijke kwestie als het lijkt. Bij poging tot opzegging krijgen de ondernemers hoge annuleringskosten en opzegboetes voorgeschoteld. Tel daarbij op dat de contracten onvolledig blijken, de werving onwettelijk verloopt volgens Radar en de communicatie op zijn zachtst gezegd onprofessioneel en bot is, en het wordt langzamerhand duidelijk dat er iets niet pluis is.

Gulf Gas + Power
De oplettende lezer is wellicht ook al opgevallen dat Gulf Gas + Power niet hetzelfde is als Gulf. Uit het onderzoek van Radar blijkt dat het bedrijf geld betaald heeft voor de gebruiksrechten van het logo en de naam van Gulf. Er zijn geen zakelijke relaties tussen de bedrijven. In de tussentijd gebruikt het Nederlandse Gulf Gas + Power wel de naamsbekendheid van de iconische (inmiddels niet meer bestaande) Amerikaanse gigant om vertrouwen te wekken bij Nederlandse ondernemers.

Gedupeerden
Verklaringen over de curieuze handelswijze van zowel Fluent Energy als Gulf Gas + Power krijgt Radar niet bij het bezoeken van de hoofdkantoren. Bij Fluent Energy, overigens voor 50% in privebezit van oprichters en kleinaandeelhouders van Gulf Gas + Power, staan ze voor een gesloten deur en ook bij Gulf Gas + Power krijgen ze geen rekest op hun vragen. Uit gegevens van Achmea, Arag en Das blijkt dat er minimaal 140 gedupeerden juridische stappen ondernemen, de vraag is hoeveel gedupeerden dat niet doen.

Bekijk de volledige video van Radar hieronder.

Lees ook

Foto Pasen 2022.jpg

Agenda

Pasen in het Museum: op ontdekkingsreis en paaseieren zoeken

In samenwerking met de Bibliotheek Maas en Peel organiseert Museum Peel en Maas op donderdagmiddag 9 april een speciale activiteit in het kader van Pasen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Dirigent Hans Breuls.png

Dirigent Hans Breuls neemt afscheid van gezamenlijk orkest Panningen-Kessel

Na dertien jaar neemt dirigent Hans Breuls afscheid van het gezamenlijk orkest van Fanfare Kessel en Harmonie Panningen. Ter gelegenheid daarvan wordt op zondag 19 april een bijzonder afscheidsconcert georganiseerd in het gemeenschapshuis in Panningen (GIK).

werk.jpg

Nieuwe expositie opent op Paasmaandag bij Gallery The ARTpoint in Panningen

In Panningen wordt momenteel gewerkt aan de opbouw van een nieuwe tentoonstelling bij Gallery The ARTpoint. De galerie is deze week tijdelijk gesloten, maar opent op Paasmaandag 6 april om 11.00 uur weer haar deuren voor het publiek.

Raadzaal vergadering Beesel.png

Raad Beesel wijzigt inspraakrecht: inspreken voortaan bij commissievergadering

De gemeenteraad van Beesel heeft een nieuw reglement van orde vastgesteld. Daarin staan de spelregels voor het functioneren van de raad. Een belangrijke wijziging is de manier waarop inwoners gebruik kunnen maken van hun inspraakrecht.

Paasmarkt Panningen.png

Meer dan 400 kramen

Tienduizenden bezoekers verwacht voor Paasmarkt in Panningen

In het centrum van Panningen vindt op maandag 6 april, oftewel Tweede Paasdag, weer de jaarlijkse Paasmarkt plaats. Het evenement is een bekende trekpleister in Peel en Maas en ver daarbuiten.