Panningen, Netherlands

Faillissement Kessels kasteel maandag aangevraagd

De beheerstichting van Kasteel De Keverberg gaat maandag het faillissement van de BV van het Kessels kasteel aanvragen. Hieronder vallen de commerciële activiteiten van het kasteel, zoals de horeca, feesten en partijen.
De redactie | 5 oktober 2024 13:07 | Aangepast op 5 oktober 2024 13:07
Dat bevestigt voorzitter Geert Wolters van Stichting Behoud De Keverberg.

Tegenvallende inkomsten
Sinds de opening van het herbouwde kasteel in 2005, is de exploitatie met alle medewerkers en activiteiten ondergebracht bij de BV. De verantwoordelijkheid voor het onderhoud ligt bij de stichting, de juridische eigendom van het gebouw is in handen van de gemeente Peel en Maas. Vanaf het begin blijkt het moeilijk om de exploitatie rendabel te maken. De inkomsten uit de feesten, horeca en bijeenkomsten vallen tegen.

Onderzoek
Eind vorig jaar deed het bestuur al een beroep op de gemeente, die eenmalig bijsprong. Vorige week stemde de gemeenteraad in om een onderzoek uit te voeren naar de verschillende scenario's voor de toekomst. Alleen voor het jaarlijks onderhoud van het kasteel deed de gemeente een extra bijdrage. Dit mag niet worden gebruikt voor de commerciële activiteiten.

Na de gemeenteraadsvergadering gaf de voorzitter al aan zich zorgen te maken over de toekomst om te overleven. Uiteindelijk heeft het de stichting doen besluiten om het faillissement aan te vragen.

Ontslagen
De rechtbank zal na de aanvraag besluiten of het faillissement wordt uitgesproken. “Als dat gebeurt, zal het personeel worden ontslagen. Het kasteel gaat dan voorlopig dicht”, laat Wolters weten. “In overleg met de curator kan worden gekeken of op bescheiden schaal weer activiteiten kunnen worden ontplooid.”

Lees ook

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Peel en Maas werkt aan versterking van weerbaarheid bij noodsituaties

De gemeente Peel en Maas zet de komende tijd stappen om inwoners, ondernemers en organisaties beter ...

Jeugdlintje voor broers Teun en Noud van Heugten uit Kessel

Teun (9) en Noud (6) van Heugten uit Kessel hebben het jeugdlintje van de gemeente Peel en Maas ontv...

Minder vaak GFT opgehaald: tijdelijke aanpassing vanaf 24 november

De inzameling van GFT-afval in Peel en Maas verandert tijdelijk.

Peel en Maas geeft ruimte vrij voor huisvesting arbeidsmigranten

Er zijn weer mogelijkheden voor huisvesters om arbeidsmigranten te huisvesten. De gemeenteraad heeft...