Panningen, Netherlands

Gemeente Beesel wacht nog op bedrag en invulling Dorpendeal

De gemeente Beesel weet nog niet hoeveel geld zij van de Provincie Limburg gaat ontvangen in het kader van de zogenoemde Dorpendeal. Dat blijkt uit een reactie op vragen van de fractie VLP, die zijn gesteld.
De redactie | 20 mei 2025 17:17 | Aangepast op 20 mei 2025 17:17
Leefbaarheid
De Dorpendeal is bedoeld om de sociale en maatschappelijke leefbaarheid in dorpen en wijken te versterken. Volgens cijfers is er in de gemeente Beesel veel achterstand is opzichte van landelijke gemiddelden. Het gaat om de gezondheid, taalvaardigheid en veiligheid.

De Dorpendeal richt zich op sociaal-maatschappelijke thema’s en niet op fysieke onderwerpen. Daarbij gaat het onder meer om thema’s als WMO, leefbaarheid, gezondheid en laaggeletterdheid onder volwassenen. De gemeente baseert deze keuze mede op onderzoek van Sofie Verbindt, dat inzicht geeft in welke thema’s in Beesel meer aandacht verdienen.

Langdurige samenwerking
Naast de Provincie Limburg zijn ook enkele ministeries betrokken, zoals Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK), Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW).

De gemeente Beesel werkt momenteel aan een concept-intentieovereenkomst met de Provincie Limburg, waarin een langdurige samenwerking wordt vastgelegd. Het precieze bedrag en de definitieve afspraken worden na binnenkort bekendgemaakt.

Lees ook

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Opslaglocatie in Beesel gecontroleerd: gemeente en ACT! Interventieteam treffen 26 opslagruimtes aan

In de gemeente Beesel heeft het ACT! Interventieteam onlangs een bestuurlijke controle uitgevoerd bi...

Gemeente Beesel helpt nieuw dorpsservicepunt opstarten

De gemeenteraad van Beesel steunt het nieuwe dorpsservicepunt in het dorp Beesel. Het dorpsservicepu...

Beesel onderzoekt betrokkenheid van woningzoekenden bij woningbouwprojecten

Woningzoekenden in Beesel moeten actiever betrokken worden bij woningbouwprojecten. Dat riepen het C...

Beesel breidt toezicht uit: één extra BOA voor meer veiligheid in de wijken

De gemeenteraad van Beesel heeft besloten om een extra BOA in te zetten. Hiermee wil de gemeente de ...

Gemeente Beesel: "Alle nesten worden verwijderd, ook in particuliere tuinen"

De gemeente Beesel breidt haar aanpak van de Aziatische hoornaar uit. Alle door inwoners gemelde nes...