Panningen, Netherlands

Gemeente Peel en Maas start Experience Centre

De gemeente Peel en Maas start een vijf jarige pilot om zoveel mogelijk mensen mee te laten doen in de samenleving. Dat kan middels een stage, opleiding of vrijwilligerswerk. Met name kwetsbare jongeren, nieuwkomers en ouderen is hiervoor de stap lastig.
De redactie | 8 maart 2023 13:32 | Aangepast op 8 maart 2023 13:32
Voor deze groep biedt de gemeente vanaf het voorjaar/zomer 2023 een fysieke plek in Peel en Maas waar deelnemers de ruimte krijgen om te leren, te ervaren, te ontmoeten en te ontwikkelen. Een plek die niet direct gekoppeld is aan opleidingseisen en diploma-kwalificaties, maar vooral gericht is op het opdoen van ervaringen in tal van werkzaamheden.

Begeleiden
Ook de expertise van de NLW, die gespecialiseerd is in het begeleiden van mensen met een beperking, is onderdeel van het toekomstige samenwerkingsverband.

Leerwerkroutes
In het Experience Centre wordt de integratie van nieuwkomers bevorderd. Zo krijgen de deelnemers Nederlandse les en vaktaal geleerd die ze kunnen toepassingen als ze actief zijn op een werkplek. Ook de overige leerontwikkelroutes worden geïntegreerd in het Experience Centre. Het gaat om trajecten waar de deelnemers uistromen naar onder andere ondernemers in de zorg, de horeca en groenvoorziening. Deelnemers krijgen een traject op maat waarbij rekening wordt gehouden met leerbaarheid en perspectief op de (arbeid)markt.

Meest gelezen

Winter Magic Peel en Maas trekt ruim 10.000 bezoekers

Indy Zwiggelaar | 9 jan 2026 10:39

Opbouw P&M Liedjesfestival in Neer in volle gang

Youri Buis | 9 jan 2026 16:47

Puck Hillen is jeugdprinses in Maasbree

Youri Buis | 10 jan 2026 21:49

Lees ook

Grenslaup Vosseven editie 98

Wil je op je gemak maximaal 1½ uur hardlopen op wisselende en afwisselende parcoursen? Dat kan bij d...

Nieuw Zorgpunt VVT Noord- en Midden-Limburg van start

Zorgorganisaties De Zorggroep, Proteion en Land van Horne zijn vandaag gestart met het Zorgpunt VVT ...

Mat en Ingrid dragen Beringse cafetaria na bijna 41 jaar over: “Het is genoeg geweest”

Na bijna 41 jaar nemen Mat en Ingrid Basten afscheid van hun cafetaria in Beringe. De eigenaren stop...

Bouw twee nieuwe kleedlokalen bij PEC’20 van start

Op het sportpark van PEC’20 is gestart met de bouw van twee nieuwe kleedlokalen. De uitbreiding is b...

Loes Hunnekens en Mik van den Berg vormen boerenbruidspaar van Beringe

Het boerenbruidspaar van Beringe wordt in 2026 gevormd door bruid Loes Hunnekens en bruidegom Mik va...

Nieuwe Véngneuze 2026 bekendgemaakt

Vrijdagavond 9 januari werden in de volle Véngneuzetempel bij De Vangrail in Meijel de nieuwe Véngne...