Panningen, Netherlands

Koning volgende week in Peel en Maas

Koning Willem-Alexander brengt volgende week dinsdag een werkbezoek aan de gemeente Peel en Maas. Bij het bezoek staan verschillende burgerinitiatieven centraal die tekenend zijn voor de samenwerking tussen inwoners en gemeente. Onder de noemer ‘zelfsturing’ geeft de gemeente al 20 jaar vorm aan gemeenschapsontwikkeling.
Bart Nelissen | 13 januari 2020 16:56 | Aangepast op 13 januari 2020 16:56

De koning brengt eerst een bezoek aan De Engelbewaarder in Baarlo. Dit multifunctioneel centrum is één van de 10 lokale dorpsontmoetingen binnen de gemeente Peel en Maas. De Engelbewaarder is een ontmoetingsplek voor dorpsbewoners en een locatie voor diverse activiteiten. Het centrum drijft op vrijwilligers. Koning Willem-Alexander gaat met hen en met mensen van de gemeente in gesprek over hun samenwerking en rol in de gemeenschap.

Vervolgens bezoekt de Koning Kasteel De Keverberg in Kessel, dat bijna vijf jaar geleden na een grote restauratie werd geopend. De herbouw van het kasteel kon rekenen op brede maatschappelijke steun: op uiteenlopende manieren zijn inwoners, bedrijfsleven, de gemeente Peel en Maas en de provincie Limburg betrokken geweest om de herbouw mogelijk te maken. Koning Willem-Alexander gaat in gesprek met mensen die een rol hebben gespeeld en nog steeds spelen bij de herbestemming van het kasteel. Bij dit gesprek schuiven ook vertegenwoordigers van burgerinitiatieven uit andere dorpen aan om te spreken over hun initiatieven en de relatie met de gemeente.

Meest gelezen

Gewonde bij ongeval in Kessel

De redactie | 21 mrt 2023 14:22

Geen woningsloop voor herinrichting centrum

De redactie | 21 mrt 2023 22:15

Opgelet: helikopters luchtmacht vliegen over

De redactie | 21 mrt 2023 11:16

Lees ook

Nieuw vrijwilligersteam bij de Sint Anthoniusmolen in Kessel

Een nieuw vrijwilligersteam start zaterdag bij de Sint Anthoniusmolen in Kessel. De vrijwilligers st...

Meijelse collectant al 70 jaar langs de deuren

De Meijelse Dien Spee collecteert deze week voor de laatste keer bij de Meijelse Goede Doelen Week. ...

Suzan Hermans erelid van Alcides Baarlo

Suzan Hermans heeft afscheid genomen als voorzitter van Gymnastiekvereniging Alcides in Baarlo. Ze w...

Limburgse derby in de Heuf

Komende woensdag 20 april spelen Herpertz Bevo Hc en Kermit Lions tegen elkaar. Wil Herpertz Bevo HC...

Portretten van LHBTI'ers in Roermond

In het kader van het 50-jarig bestaan van COC Limburg heeft fotograaf/kunstenaar Ernst Coppejans een...

Goede generale MVC’19

MVC’19 heeft zondag een goede generale gehouden voor de topper op zondag 1 mei tegen aartsrivaal B...