Panningen, Netherlands

Limburgse taal geëerd op LEI-daag: ‘zoedet we os verstaon’

Voor de derde keer vindt de Limburgse Eige daag (LEI) plaats. Het thema van deze Limburgse feestdag is ‘zoedet we os verstaon’.
Youri Buis | 16 september 2024 17:05 | Aangepast op 16 september 2024 17:05
Feestdag
De LEI-daag is een initiatief van Bart Storcken uit Heerlen, Ivo Joosten uit Kessel, John Teeuwen uit Beringe en Ralph Bongaerts uit Roggel. Het moet een dag zijn waarop aandacht is voor Limburgse cultuur, muziek, dialect en eten. Na feestdagen als de Brabantse Dag en Koningsdag, heeft Limburg met de LEI-daag sinds 2022 ook een eigen feestdag.

Hoes veur ‘t Limburgs
Deze vindt jaarlijks op 15 december plaats, maar de uitgangspunten gelden in principe het hele jaar door. In Roermond opent komende vrijdag het Hoes veur ’t Limburgs, een kennisplatform over het Limburgse dialect. Voor de gelegenheid heeft de LEI-daag de slogan van Hoes veur ’t Limburgs geleend: ‘zoedet we os verstaon’.

‘Gewoon doen’
Om het dialect te begrijpen, hoef je niet ver van huis te gaan, zo is het idee. Door een praatje te maken, drankje te doen of een bijeenkomst te organiseren, kan men hier op zijn eigen manier invulling aan geven. “Dat begint gewoon met iets leuks of liefs doen. Het is gewoon een kwestie van doen”, aldus de organisatie van de LEI-daag.

Meest gelezen

Luc van den Kerkhof prins in Maasbree

De redactie | 18 jan 2025 22:04

Brand op zorglocatie in Helden

De redactie | 22 jan 2025 10:17

Jeugdheerers komen uit in Helden en Kessel

De redactie | 18 jan 2025 22:17

Vernielingen bij kunstwerken in Baarlo

Eric Reijnders | 20 jan 2025 10:22

Lees ook

Studio P&M in teken van Limburgs dialect

In Studio P&M stond zondag tijdens de LEI-daag het Limburgs dialect centraal. Met gasten besprak Bar...

Studio P&M belicht de Limburgse taal en cultuur

Deze week staat Studio P&M in het teken van de Limburgse taal. Zondag is het namelijk de LEI-daag, L...

Geen debat in het plat in de raad

De gemeenteraad van Peel en Maas gaat niet in het dialect vergaderen. D66 en VVD stelden dinsdag voo...

Hertaling Limburgs dialect voor Peel en Maas en Hoes veur 't Limburgs

Een groep hertalers werkt samen met Bibliotheek Maas en Peel aan een hertaling ‘Leef Limburgs’ voor ...

LEI-daag: Wat is jouw favoriete dialectwoord?

De Limburgse Eige daag (LEI) vindt vandaag voor de tweede keer plaats. Het is een initiatief van Ba...

Tweede ‘Limburgs Eige Daag’ in aantocht

Er komt dit jaar opnieuw een ‘Limburgs Eige Daag’. Dit is een dag waarop de Limburgse taal en cultuu...