Het onderwerp stond centraal in een uitzending van Studio P&M met Bertine van Heugten en Carlos den Heijer.
Een belangrijk thema in het gesprek was de uitdaging van maatwerk in de zorg. Elke hersenbeschadiging uit zich op een andere manier, wat het moeilijk maakt om standaardoplossingen te bieden. "Het is niet zo dat je een boekje uit de kast haalt en zegt, dit moet je doen. Elke aandoening is anders," aldus Carlos den Heijer. Dit maakt het voor zorgverleners een complexe taak om de juiste zorg te bieden, aangezien het hersenstelsel zo complex is dat twee mensen met eenzelfde soort hersenletsel heel verschillende symptomen kunnen vertonen.
Daarnaast werd het belang van prikkelarme omgevingen benadrukt. Mensen met NAH kunnen overgevoelig zijn voor prikkels zoals geluid en licht. Daarom is het creëren van rustige, minder stimulerende ruimtes essentieel, vooral tijdens bijeenkomsten en evenementen. "Bij de bijeenkomsten die we organiseren, zorgen we ervoor dat de groep niet te groot is, zodat het voor iedereen behapbaar blijft," legde Bertine van Heugten uit. Dit zorgt ervoor dat mensen zich op hun gemak voelen, wat de effectiviteit van de bijeenkomst vergroot.
Niet alleen de zorg voor de persoon met NAH is van belang, maar ook de zorg voor de naasten. Veel mantelzorgers stoppen hun eigen leven om voor hun geliefde te zorgen, maar dat kan hen uitputten en emotioneel zwaar vallen. Het werd benadrukt dat naasten vaak zichzelf vergeten in hun zorg voor anderen. "Het is belangrijk dat je ook voor jezelf zorgt, anders beperk je jezelf."
Tijdens een informatiebijeenkomst op 1 april met het thema 'Een andere partner' wordt hier aandacht aan besteed, zodat naasten zich gesteund voelen in hun emotionele worstelingen. "Het is belangrijk dat mensen zich niet alleen voelen in deze situatie.''
Op dinsdag 1 april 2025 organiseren OppeKoffie, Dorpsontmoeting Meijel, CdH coaching en Brainact een informatieavond voor patiënten, partners, naasten en geïnteresseerden van mensen met een Niet Aangeboren Hersenletsel (N.A.H.). Deze informatieavond vindt plaats in d’n Binger te Meijel van 19:00 tot 21:00 uur. Het programma bestaat uit een informatiesessie van 45 minuten over thema’s zoals: zelfzorg, lotgenootschap en levend verlies. Na een korte pauze zal de avond vervolgd worden met het theaterstuk “Gevangen in mijn brein”.