Panningen, Netherlands
Terug

'Brandstichters Poolse supermarkt komen uit de omgeving'

adf6650a6009fdef4eb3a7c6c9c309e6

De politie vermoedt dat de twee daders van de brandstichting bij de Poolse supermarkt in Panningen op 19 juni uit de omgeving komen.Dat zegt politiewoordvoerder Cindy Brouns dinsdagavond in het tv-programma Opsporing Verzocht.AchtervolgingDe twee mannen vluchtten na het in brand steken van de pui van de winkel aan het Pastoor Huijbenplein met een scooter richting Neer. Op de Heldenseweg komen twee agenten, die richting de brandmelding gingen, de vluchtende daders tegen. De achtervolging werd ingezet en voerde door Neer. Daar sloeg het duo een fietspad in. De politie moest niet veel later de achtervolging staken, en dat wreef de man achterop de scooter ze met een gebaar in.Fietspad"We houden er rekening mee dat ze lokaal bekend zijn", geeft Brouns aan. "Het fietspad moet je weten te liggen, zeker in het donker. We denken dat ze uit een gebied tussen Venlo en Roermond komen." De politie gaf eerder al beelden vrij van de verdachten.Lees ook: Beelden brandstichting Poolse winkel vrijgegevenBangDe eigenaar van de Poolse supermarkt is nog steeds bang. Zeker omdat de brandstichting het derde incident in 15 dagen tijd is. Eerder werd een steen door de ruit gegooid en was er een poging tot brandstichting. "Waarom gooien mensen stenen? Ik ben een beetje verdrietig, vind het niet fijn", reageert hij onherkenbaar voor de camera van Opsporing Verzocht.HaatHij snapt niet waarom de daders het gemunt hadden op zijn winkel. "Als je mij haat of niet leuk vindt, dan moet je naar me komen. Dan kunnen we naar oplossingen zoeken. Ik heb hier hard gewerkt. Ik snap op dit moment niet waarom ze me kapot willen maken."Op het Pastoor Huijbenplein hangen al vanaf eind juni camera's vanwege de incidenten.Lees ook: Preventief cameratoezicht bij Poolse supermarkt verlengd

Deborah Parren |  | Aangepast op

28080f72bc96b8667a95995fe400ca9f

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.