Panningen, Netherlands
Terug

‘t Klef wint Dörp Kwis’t 2025

95bd3730baeb06d3c1f4f0b2a5a39303.jpg

In Kerkeböske in Helden werden afgelopen weekend de antwoorden en uitslagen van de derde editie van de Dorpquiz Helden bekendgemaakt. De spanning was duidelijk zichtbaar: geconcentreerde gezichten, fluisterende overlegjes en hier en daar een nerveuze lach. In totaal deden 29 teams mee aan de dorpsquiz.

Indy Zwiggelaar |  | Aangepast op
Verrassing
De ontknoping zorgde voor de nodige verrassing. Het team dat de afgelopen twee edities wist te winnen, eindigde nu op de derde plek. Daarmee maakten zij plaats voor een nieuwe winnaar, die het zelf totaal niet had zien aankomen.

“We zaten de hele tijd ergens onderin de top tien,” vertelt een van de teamleden. “Maar in de laatste opdracht hadden we iemand die een heel goed geheugen bleek te hebben. Daardoor schoten we ineens van plek zes of zeven naar nummer één.”

Streng gecontroleerd
De organisatie benadrukt dat er streng gecontroleerd is om een eerlijk resultaat te garanderen. “We hebben echt heel veel tijd gestoken in het nakijken. Sommige onderdelen hebben we drie of vier keer gecontroleerd, en de volledige top vijf is nog eens extra nagekeken,” zegt een van de organisatoren. De deelnemers kijken terug op een intensieve maar gezellige avond. De opdrachten waren verspreid over het hele dorp, wat flink wat coördinatie vergde.

“Je stuurt mensen naar buiten, naar het dorp, naar Kerkeböske. Aan het einde van de avond waren we helemaal op,” aldus een deelnemer. “Maar het harde werken heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen.” Over twee jaar staat de vierde editie op de agenda.

Lees meer over:

|