gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

2024: het jaar van Tajiri, een nieuwe wethouder en De Keverberg

5f6f9988f404f748277f3bdce015778f

Nu het jaar 2024 ten einde loopt, is het tijd om terug te blikken. Het was het jaar dat de financiële situatie bij Kasteel de Keverberg het nieuws beheerste. Maar ook het jaar dat de 100e geboortedag van de Baarlose kunstenaar Tajiri uitgebreid werd gevierd. Politiek nieuws was er ook veelvuldig. Al na een paar dagen stapte er een wethouder op.

Eric Reijnders |  | Aangepast op
Machteld Beukema bood op 4 januari haar ontslag aan als wethouder van Peel en Maas. Ze voelde te weinig vertrouwen om binnen het college en de organisatie trouw te blijven aan haar betrokken bestuursstijl.

Onduidelijk
D66 koos ervoor om de Venlose te steunen en daarmee gingen het CDA en Lokaal Peel en Maas samen verder in het college en als coalitiepartijen. Wat de exacte reden voor het vertrek van Beukema was, is tot op de dag van vandaag onduidelijk. Ook collega collegeleden waren verbaasd.

In het voorjaar werd de opvolger van Beukema bekend. CDA-raadslid Natasja Vaasen werd vooruitgeschoven door haar partij. Daarmee kreeg de nieuwe wethouder gelijk te maken met een zwaar dossier: Kasteel de Keverberg.

Keverberg heet hangijzer
Na het besluit om de Kesselse molen te gaan verplaatsen, boog de raad zich opnieuw over een heet hangijzer: moet er geld worden gestoken in het noodlijdende Kesselse kasteel? Al enige tijd waren er financiële zorgen binnen de stichting en de bv die het kasteel draaiende moet houden, onder andere door de coronacrisis. Onder de bv vielen de commerciële activiteiten die er geëxploiteerd worden, zoals de horeca, feesten en evenementen.

Niet genoeg winst
Stichting Behoud kasteel de Keverberg klopte daarom al meerdere keren bij de gemeente Peel en Maas aan, dat juridisch eigenaar is. Toch lukte het niet om genoeg winst te boeken uit de commerciële activiteiten om het kasteel draaiende te houden.

In oktober werd daarom faillissement aangevraagd. Dat betekent niet dat de deuren voor altijd gesloten blijven. De raad gaf groen licht voor een onderzoek naar de toekomst van het kasteel. Daarvoor worden verschillende scenario’s onderzocht.

Twintig personen geïnterviewd
Het eerste scenario betreft de doorontwikkeling van de huidige stichting. Voor deze optie zijn twintig personen geïnterviewd met expertise in horeca, toerisme en cultuurhistorie. Het tweede scenario richt zich op een nieuw lokaal of regionaal samenwerkingsverband. Het derde scenario onderzoekt privatisering of verkoop.

Twee partijen zijn geïnterviewd over een mogelijke verkoop, met als voorwaarde dat toeristisch bezoek en het beleven van cultuur en historie gewaarborgd blijven.
De werkgroepen hebben tot nu toe afzonderlijk gewerkt. Een extern adviseur stelt een advies op dat inmiddels is overhandigd aan het college van Peel en Maas. Dit advies wordt in januari verder toegelicht tijdens een raadsinformatiebijeenkomst.

FIK-festival en cultuurprijs
Er waren gelukkig ook lichtpuntjes op kunstzinnig gebied. Peel en Maas kreeg een nieuwe festival, het FIK-festival, waarbij tieners in het centrum van Panningen konden kennismaken met culturele partijen.

De cultuurprijs werd uitgereikt aan Stichting Kunst en Cultuur Baarlo, die zich het afgelopen jaar onderscheidde met activiteiten rondom kunstenaar Tajiri. Er waren exposities, workshops, wandelingen en het Rondje Kunst stond in het teken van de Baarlose kunstenaar. Kleinkinderen Shakuru en Tanéa stelden zelfs een expositie samen in het Bonnefanten in Maastricht.

Omroep P&M interviewde de kinderen daarover.

Lees ook

Huis van de Gemeente plant

Peel en Maas verwacht 550.000 euro kosten voor doorstroomvoorziening in 2026

De gemeente Peel en Maas verwacht dit jaar ongeveer 550.000 euro kwijt te zijn aan de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Dat blijkt uit de antwoorden van het college op vragen van de CDA-fractie. De gemeente benadrukt dat de kosten geen miljoen euro per jaar bedragen, zoals het CDA eerder aangaf.

Gemeente Beesel Reuver

Zorgen bij oppositie Beesel over voorgenomen begroting voor 2027

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2027 sluitend gekregen, maar dat gaat volgens twee oppositiepartijen niet zonder risico's. De VLP en de Beeselse Lijst maken zich zorgen over de financiële keuzes van het college. Vooral de verhoging van de toeristenbelasting en het gebruik van de algemene reserve roepen vragen op.

Mick Beumers Poster

Mick Beumers te gast in speciale uitzending bij De Koncurrent

Mick Beumers staat binnenkort centraal in een speciale avond bij De Koncurrent in Panningen. Naast de Panningenaar schuiven ook psychologen aan om met elkaar in gesprek te gaan over de thema’s die in zijn tweede boek 'Mijn Gevecht, Mijn Trots' aan bod komen.

katten

Honderden katten te zien tijdens wereldshow in Panningen

Honderden katten uit het binnen- en buitenland zijn te zien bij de Limbra Cat Club Wereldshow op zondag 8 november in de Sporthallen Helden in Panningen.

Afbeelding Kennismakers - liggend.jpg.rendition.1280.2048

Nieuwe podcast over lezen en taal van Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M

De nieuwe podcastserie ‘Kennismakers – Waar taal begint en lezen leeft’, een samenwerking tussen de Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M, is vanaf vrijdag 6 november te beluisteren. Luisteraars worden meegenomen in de wereld van lezen, taal en mediawijsheid.

Perry van Neerven biertje

Perry van Neerven brouwt speciaal biertje na honderdste kuur tegen ziekte van Kahler

Perry van Neerven uit Kessel-Eik heeft een bijzondere mijlpaal bereikt. Na zijn honderdste kuur tegen de ziekte van Kahler brouwde hij samen met vrienden een speciaal biertje: de ‘Struise Lena’. Met het bier bedankt hij zijn behandelaars bij VieCuri voor de zorg en de behandeling die hem al jarenlang extra tijd geeft.