Stan begon zijn burgemeesterschap in 2023, toen hij via een vlog solliciteerde op de functie. “Het leek me gewoon een superspeciale ervaring,” blikt hij terug. In de jaren die volgden, was hij onder meer aanwezig bij de jeugdlintjesuitreiking, droeg hij een gedicht voor tijdens de dodenherdenking en stond hij op het podium bij de sleuteloverdracht tijdens carnaval. “Dan sta je ineens voor vijfduizend man te spreken. Dat is niet niks als je in groep 7 of 8 zit,” aldus burgemeester Vostermans, die Stan prees om zijn lef en betrokkenheid. “Je bent een voorbeeld voor anderen.”
Twee burgemeesters
Bijzonder aan zijn termijn was dat Stan samenwerkte met twee burgemeesters: Wilma Delissen, die in 2024 afscheid nam, en haar opvolger Bob Vostermans. “Niet alle kinderburgemeesters maken dat mee,” zei Stan trots.
Herinneringen
Tijdens het afscheid op school werden herinneringen opgehaald en kreeg Stan lovende woorden. Ook werd stilgestaan bij zijn rol als voorzitter van de Omniraad, de leerlingenraad van de school. De gemeente Peel en Maas start na de zomervakantie met de zoektocht naar een nieuwe kinderburgemeester. Kinderen die komend schooljaar in groep 7 zitten, worden uitgenodigd om een sollicitatievlog in te sturen.
Toekomst
Of Stan later ook volwassen burgemeester wil worden? “Dat weet ik nog niet,” zegt hij lachend. “Ik wil ook nog heel veel andere dingen worden. Misschien wel barman.”