Panningen, Netherlands
Terug

Agora school in Groene Kruis gebouw

b126325495490e0408a1b3a144dbfe40.jpg

De Agora school in Peel en Maas wordt in het voormalige Groene Kruis gebouw in Panningen gehuisvest. De school kreeg donderdag de sleutel van het pand. Tot voor kort was het pand een woonplek, maar nu krijgt de middelbare school er vorm. De toekomstige leerlingen mochten als eerste een kijkje nemen.De school kan gebruik maken van de twee verdiepingen om onderwijs te geven. Aanvankelijk zou het de bedoeling zijn dat de Agora school bij Het Bouwens gehuisvest zou worden. Hier moest een te grote verbouwing aan te pas komen, vertelt projectleider Mathijs Drummen. Er werd daarom vanaf gezien.Agora-onderwijs is een onderwijsvorm zonder klassen, cijfers, toetsen of huiswerk, waarbij elke leerling zijn of haar leerroute uitstippelt op basis van eigen wensen, vragen en interesses. Volgende week is er voor alle leerlingen een kennismakingsochtend.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

b39e19bfd25840876ed73a034039cf64.jpg
add82f4818ef28812e7ad456940b302f.jpg

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.