Panningen, Netherlands
Terug

Amhaouch bezorgd om getroffen boeren

c026cb8209e3905200dbee4d8ef57c7d.jpg

Mustafa Amhaouch (CDA) maakt zich samen met twee partijgenoten druk over boeren die getroffen zijn door het hoogwater afgelopen dagen.Daarom heeft de Panningenaar met Kamerleden Derk Boswijk en Inge van Dijk vragen gesteld aan demissionair ministers Van Nieuwenhuizen, Grapperhaus en Schouten en demissionair staatssecretaris Raymond Knops.Wet tegemoetkoming schadeHet kabinet verklaarde afgelopen donderdag Limburg tot rampgebied vanwege de overstromingen. De politici vragen zich nu af of dat nodig is zodat de Wet tegemoetkoming schade in werking treedt. Daarmee kunnen mensen met schade die de verzekering niet dekt, ook bij de rijksoverheid aankloppen. De christendemocraten vragen hoe die wet werkt naast of samen met de verzekeringen, wie de beoordeling gaat doen en wie de uitbetalingen doet.Europese SolidariteitsfondsOok wil het drietal weten of gedupeerde boeren op een andere manier geholpen kunnen worden, en het kabinet samen met de Belgische en Duitse overheid bijvoorbeeld een beroep gaat doen op het Europese Solidariteitsfonds. Ook in de gemeente Peel en Maas zagen verschillende boeren hoe onder andere hun akkers veranderden in een watermassa.Limburg kreeg een week geleden te maken met extreme wateroverlast door de flinke regenval. Inwoners en bedrijven kregen te maken met overstromingen, maar ook boeren werden daarvan de dupe. Nu het waterpeil in de Maas weer is gezakt, is het opruimen en het opmeten van de schade begonnen.

Deborah Parren |  | Aangepast op
7d347062cba7dcb4b162926bf0b09d26.jpg

Lees ook

molen.jpg

Gemeenteraad zet verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil

Een meerderheid van de gemeenteraad van Peel en Maas wil dat alle acties rond de verplaatsing van de Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil komen te leggen. De motie werd ingediend door het CDA, BBB en PvdA/GroenLinks en kreeg na een aanpassing ook steun van D66 en de VVD. Uiteindelijk stemden 15 raadsleden voor en 11 tegen. Twee CDA-raadsleden steunden de motie niet.

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.

driek.png

Driek Manders vertrekt bij BEVO HC en gaat naar Duitsland

Meijelnaar Driek Manders (21) maakt volgend seizoen de overstap naar het Duitse TSV Bayer Dormagen. De club komt uit in de 2. Bundesliga. Voor de 1,97 meter lange cirkelspeler betekent dat dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij Bevo HC in Panningen.