Panningen, Netherlands
Terug

Artiesten Peel en Maas maken gezamenlijk lied na moeilijk jaar

12992c6aa1c7485d4d3d613879f01374.jpg

Artiesten uit Peel en Maas hebben de handen in elkaar geslagen en een lied gemaakt dat kracht moet geven in deze moeilijke tijden. Het nummer is de themasong van ‘Maak ’t Waor’, de wensenactie van Omroep P&M.

Bart Nelissen |  | Aangepast op
De gemeente Peel en Maas is dit jaar zwaar getroffen door het coronavirus. De gemeente werd in veel media bestemd als ‘coronabrandhaard’. Tijdens de eerste golf was het de zwaarst getroffen gemeente van Nederland. Veel inwoners bezweken aan het virus. Om het jaar toch met een lichtpuntje af te sluiten, organiseert de lokale omroep van Peel en Maas , Omroep P&M, van 16 t/m 23 december de actie ‘Maak ’t Waor’, waarin wensen van inwoners worden vervuld. Het lied ‘Maak same den daag’ is het themanummer van de actie. Marijke Gijsen uit Helden schreef de tekst en Niek Dirkx is de componist van het nummer. De opnames werden gemaakt in de studio van Ronald Moonen van Studio Difference in Weert.

Elke kern van de gemeente Peel en Maas wordt door één zanger of zangeres vertegenwoordigd. Het lied is een positief nummer, ondanks dat er veel zaken zijn veranderd. Het motto ‘Maak samen den daag’ (maak samen de dag) staat dan ook symbool voor de positiviteit die de omroep wil uitstralen met de wensenactie.

Chantal Spreuwenberg (Maasbree), Dali Lucker (Egchel), Kiki Boumans (Kessel-Eik), Lisa Selen (Kessel), Sandra Korsten (Helden), Simone Loozen (Koningslus), Staf Martens (Beringe) Rob Kömhoff (Panningen), Dorus Guntlisbergen (Meijel), Geert Geurts (Baarlo) en Harm Timmermans (Grashoek) zijn te horen in het nummer.

Burgemeester Delissen lanceert ‘Maak same den daag’ woensdag in de ochtendshow van ‘Maak ’t Waor’ tussen 8.30 uur en 9.00 uur. Dan wordt ook de clip uitgezonden, die ook online te bekijken is via de socials van Omroep P&M en ‘Maak ’t Waor’.





1240a7d3d791a6b8d127d41a45d4e63e.jpg

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.