gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Beesel werkt aan dorpsservicepunt: “Duidelijke dreiging van eenzaamheid”

Dorpsservicepunt Beesel

In kerkdorp Beesel wordt gewerkt aan een dorpsservicepunt. Het initiatief moet een plek worden waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, hulp kunnen krijgen en samen kunnen werken. Het dorpsservicepunt komt aan de Drakebôch 3.

Youri Buis |  | Aangepast op

Te rustig
Het plan ontstond in 2023. Volgens Henk Lommerse van Kernoverleg Beesel was het dorp te rustig geworden. “We zagen dat het voorzieningenpeil terugloopt,” zegt hij. “En we vonden dat er een ontmoetingspunt nodig was, vooral voor oudere mensen.”

Ook Har Reijnders, toekomstig voorzitter van het dorpsservicepunt, ziet een groot probleem. “Er is een duidelijke dreiging van eenzaamheid,” stipt hij aan. “Zeker in kleine dorpen zoals Beesel. Voorzieningen verdwijnen en daardoor zijn er steeds minder plekken waar mensen elkaar ontmoeten.”

Buurtwinkel en activiteiten
Na gesprekken met inwoners bleek dat de behoefte aan zo’n plek groot is. Er komt een kleine buurtwinkel en een ruimte waar activiteiten worden georganiseerd. De winkel wordt bewust kleinschalig, legt Reijnders uit. Maar het wordt geen supermarkt, benadrukt hij. “Mensen kunnen er vergeten boodschappen doen, maar vooral ook een praatje maken.”

De winkel moet een brug vormen naar het ontmoetingscentrum ernaast. In dat centrum komt plek voor verschillende activiteiten, zoals repairshops, workshops en andere bijeenkomsten. “We laten ons leiden door wat inwoners zelf vragen,” aldus Reijnders.

200.000 euro
De initiatiefnemers begonnen zonder geld, locatie of organisatie. Inmiddels is er een bestuur en is de locatie bekend. Toch is het project nog niet af. Voor de verbouwing en inrichting is ongeveer 200.000 euro nodig. “We moeten wanden plaatsen, een winkel en huiskamer maken en een vergaderruimte,” zegt Lommerse. “Er komt ook een keukentje en alles moet worden ingericht: tafels, stoelen, rekken, verlichting. Dat kost veel geld.”

De grootste spanning is volgens Lommerse inmiddels voorbij. “Nu richten we ons echt op het in orde maken van de ruimte.” Voor Reijnders begint de spanning juist nu. “We starten iets wat voor ons helemaal nieuw is. We hebben wel rondgekeken in andere dorpen, maar veel moeten we zelf ontdekken. Het is echt pionieren.”

Als alles volgens planning verloopt, opent het Beesels Dorpsservicepunt in september.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.