Bevo neemt een kleine voorsprong mee naar de return van zaterdag.
Omroep P&MVoor HUMBY BEVO HC is de belangrijkste fase van het seizoen begonnen. De prijzen worden verdeeld en Bevo doet volop mee. Na een vijfde plaats in de competitie is Hubo Handbal uit het Belgische Hasselt de tegenstander in de kwartfinales van de Super Handball League. Zaterdag stond de eerste wedstrijd in dit tweeluik op het programma in sporthal De Heuf.
Langszij
Als er over twee wedstrijden wordt afgerekend met Hubo Handbal, wacht de Final Four. Bevo kan hoop putten uit de eerdere twee onderlinge ontmoetingen dit seizoen, want die werden beide gewonnen.
Ook aan dit heenduel in de eigen Heuf begon Bevo goed - al vroeg was er een voorsprong. De ploeg creëerde voldoende kansen om het verschil verder uit te bouwen, maar verzuimde afstand te nemen. In de slotfase van de eerste helft kwam Hubo langszij en daarmee deed Bevo zich tekort.
Slotfase
Na rust nam Hubo de leiding, waardoor de spanning flink werd opgevoerd in De Heuf. Bevo toonde echter veerkracht, niet voor het eerst dit seizoen, en pakte daarmee het initiatief weer terug. In de slotfase maakte de thuisploeg het verschil (31-29), waardoor Bevo een kleine voorsprong meeneemt naar de return van aanstaande zaterdag.
Bevo-trainer Bartek Konitz toont zich na afloop van de wedstrijd nuchter. “Die twee doelpunten zijn een kleine bonus, maar zeggen eigenlijk helemaal niks. Of we hier met vijf winnen of met vijf verliezen, uiteindelijk moeten we het volgende week laten zien.”
Vertrouwen
De overwinning levert in elk geval vertrouwen op. Het was zaterdag de derde keer dit seizoen dat Bevo van Hubo Handbal wist te winnen. “Dat geeft een mentale tik richting de tegenstander,” aldus Konitz. “Maar we weten ook dat we er volgende week weer moeten staan.”
Het duel stond vooral in het teken van controle houden en schade beperken, mede door wat blessureproblemen binnen de selectie. De focus ligt nu volledig op de return, waar beslist wordt wie doorgaat. “Het belangrijkste is dat we daar onze beste wedstrijd spelen,” benadrukt de trainer.