Aanvoerder Tim Claessens (links) naast Driek Manders. Beiden nemen afscheid van Bevo.
Omroep P&MHet seizoen van HUMBY BEVO HC zit erop. De ploeg uit Panningen won zondag weliswaar de tweede halve finale van het Nederlands kampioenschap tegen HV Volendam, maar de zware 32-19 nederlaag van een dag eerder bleek uiteindelijk te groot om nog goed te maken.
Toch verlieten spelers en supporters De Heuf met opgeheven hoofd. Het publiek bleef massaal achter de ploeg staan en scandeerde meerdere keren ‘Ga staan voor de kampioen’, verwijzend naar de eerder gewonnen titel in de Super Handball League.
Onmogelijke opdracht
Bevo begon aan de return met een haast onmogelijke opdracht. Na het grote verlies in de heenwedstrijd moest de ploeg dertien goals zien goed te maken om nog kans te maken op de finale.
Desalniettemin begonnen de Panningse handballers strijdlustig aan het duel. Via onder anderen Julian Mumme, Tim Claessens en Ayoub Warrasse bleef Bevo lange tijd in de wedstrijd. Ook doelmannen Mark van den Beucken en Martijn Hendriks pakten belangrijke reddingen. Toch kwam Volendam nooit echt in de problemen. De marge uit het eerste duel bleef ruim voldoende voor een plek in de finale van het Nederlands kampioenschap.
Trotse aanvoerder
Na afloop overheerste bij vertrekkend aanvoerder Tim Claessens vooral trots, ondanks de teleurstelling van de uitschakeling. “Dit was het dan. Maar misschien niet helemaal zoals gewenst. Het was een droom die na de wedstrijd van zaterdag een beetje uit elkaar spatte.”
“De opdracht voor vandaag was om nog één goede wedstrijd neer te zetten en te laten zien waarom wij kampioen zijn geworden in de Super Handball League,” vervolgt Claessens. De aanvoerder kreeg na de wedstrijd een warm afscheid van de supporters. “Dat zegt veel over de club. Vanaf dag één voelde het als een perfecte match met het team, de supporters, de vereniging en alle vrijwilligers.”
‘Seizoen duurde iets te lang’
Bevo-coach Bartek Konitz denkt dat het historische succes van de afgelopen weken veel energie heeft gekost. “Misschien heeft het seizoen iets te lang geduurd voor ons,” analyseert hij na afloop. “Het was moeilijk om ons nog een keer helemaal op te laden, zowel mentaal als fysiek.”
Toch was de trainer tevreden over de manier waarop zijn ploeg het seizoen heeft beëindigd. “We zijn vandaag eerder bij elkaar gekomen en hebben met elkaar gesproken. We wilden nog één keer, ook voor onze supporters, een mooie wedstrijd neerzetten. Ik denk dat dat zeker is gelukt.”