gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Boek over Marokkaanse Heldenaren: 'Gemeenschappelijke binding'

05d7c389037a460a47898fabb16fa695

Mohammed Temsamani (75) uit Panningen kwam in 1966 op eigen initiatief vanuit Marokko naar Nederland. Nu vond hij het tijd dat de verhalen van meer Marokkanen in Peel en Maas opgetekend werden. Dat resulteerde in het boek Marokkanen in Peel en Maas, de eerste generatie.Het boek werd gepresenteerd in De Ringoven in Panningen, de voormalige Heldensche Steenfabriek. Burgemeester Wilma Delissen-van Tongerlo nam een van de eerste boeken in ontvangst. Gemeenschappelijke aspectenVoor het boek interviewde de schrijver 24 personen. Dat waren niet alleen Marokkanen maar ook een huisarts en leraar die betrokken waren bij de gastarbeiders. Vooral jonge mannen namen medio jaren zestig het besluit om de lange tocht te maken naar Nederland om hier te komen werken. "Er zijn heel veel gemeenschappelijke aspecten van het voorbereiden van de reis zelf in het land van herkomst", vertelt Temsamani. "Wat ze allemaal gedaan hebben om überhaupt in aanmerking te komen voor een paspoort."Goed opgevangenTemsamani kwam 55 jaar geleden in eerste instantie vanuit Marokko in Utrecht terecht. "Daar heb ik werk gezocht en gevonden na heel veel zoeken. Die werkgever heeft me heel goed opgevangen en begeleid." In 1971 verhuisde hij naar Limburg.Spanning en moeilijkheden"Het hele proces hoe ze nu geworteld zijn in Nederland heeft natuurlijk wat spanning en moeilijkheden gekost." Maar volgens Temsamani zijn de mensen die hij gesproken heeft tevreden en gelukkig met hun leven in Peel en Maas. De auteur hoopt vooral dat de tweede, derde en vierde generatie het boek gaat lezen. "Het is een boek dat een gemeenschappelijke binding en geschiedenis heeft tussen mensen die als nieuwkomers kwamen, maar ook de samenleving."

Deborah Parren |  | Aangepast op
b70cb498005867909a8cd5d6e636fce2

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.