Panningen, Netherlands
Terug

Brigit Geuyen en William Joosten maken na jaren eindelijk hun debuut als duo

dca0befe37923e4d79ba1fdec71ad545.jpg

Tijdens het Vastelaovescafé delen Brigit Geuyen en William Joosten hun bijzondere verhaal. Het duo nam vorig jaar voor het eerst deel aan het A-Kepella Liedjesfestijn van de Kuus Oeht Kepèl. Hoewel dit hun debuut was, gaat hun gezamenlijke muzikale geschiedenis decennia terug.

Bregje Deckers |  | Aangepast op
"Het was eigenlijk twintig jaar geleden al afgesproken dat we samen een liedje zouden maken," vertelt William. "Maar ja, dat duurde even." Brigit knikt bevestigend en blikt terug op hun jeugd: "We vierden vroeger samen vastelaovend met onze families, al vanaf een jaar of zes. Dat zit in je hart, dat laat je nooit los."

Gezamenlijke passie
Brigit is al jarenlang bekend als zangeres van de Tower Band en heeft een rijke muzikale achtergrond. William brengt op zijn beurt ook een indrukwekkend vastelaovesverleden mee. Hun gezamenlijke passie voor muziek en vastelaovend bracht hen uiteindelijk weer bij elkaar. "Het liedje dat we samen hebben gemaakt, gaat over hoe de vastelaovend uit je hart komt," zegt Brigit. "Iedereen viert het op zijn eigen manier, maar het zit in je. Dat voel je." William vult aan: "Het is prachtig om te zien hoe mensen dat allemaal op hun eigen manier beleven. En voor ons was het gewoon tijd om dat gevoel samen in muziek te vangen."

Het blijft waarschijnlijk niet bij het nummer 'Idder hert', geschreven door Rob Kömhoff. "We zien wel wat de toekomst brengt, maar dit smaakt zeker naar meer," besluit William met een glimlach.

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.