René L. had een kungfu-school met ongeveer 25 leden. Hij zorgde ervoor dat deze mensen bij hem gingen wonen en geen contact meer hadden met hun familie en vrienden. In deze groep gebruikte hij veel fysiek en verbaal geweld. Tussen 2009 en 2018 gebruikte hij geweld en bedreigde hij mensen met een mes en pistool.
Dubbel
De slachtoffers voelen zich dubbel over het vonnis van het Gerechtshof in Den Bosch. Ze zijn blij dat René L. opnieuw veroordeeld is, maar vinden de straf van twee jaar te kort. Joris Rietveld, een slachtoffer, zegt dat het belangrijk is dat René L. de gevangenis in moet, omdat hij de eerste sekteleider in Nederland is die veroordeeld is. Dit geeft hoop aan toekomstige slachtoffers.
Juridische gevolgen
De zaak van René L. is bijzonder omdat hij de eerste sekteleider in Nederland is die veroordeeld is. Dit kan helpen bij toekomstige rechtszaken. Het proces was zwaar en duurde lang, omdat er geen eerdere vergelijkbare zaken waren. De slachtoffers noemen de groep een sekte, met René L. als leider.
Hoewel de slachtoffers blij zijn met de veroordeling, vinden ze de straf te kort. De zaak heeft echter een belangrijk precedent geschapen dat andere slachtoffers in de toekomst kan helpen.