Panningen, Netherlands

Centrum Panningen wordt dementievriendelijke centrum

Het centrum van Panningen moet een dementievriendelijk centrum worden. Ondernemers en werknemers worden opgeleid als dementiehulpverleners.
De redactie | 25 april 2022 18:13 | Aangepast op 25 april 2022 18:13
Een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van het centrummanagement Panningen, de winkeliersvereniging, gemeente Peel en Maas, zorgcentrum Vincent Depaul en professionals hebben een plan uitgewerkt om van het centrum Panningen een dementievriendelijk centrum te maken.

Iedereen moet meedoen
Naar schatting hebben in Nederland 300.000 mensen een vorm van dementie. "Het centrum van Panningen moet een veilige omgeving zijn waar mensen met dementie zolang mogelijk kunnen meedoen", zo zeggen de initiatiefnemers.

DHV'ers
"Het doel is aan de ene kant een stuk bewustwording en aan de andere kant handvaten geven van hoe signalen herkennen en hoe het beste om te gaan met deze doelgroep. Hiervoor worden DHV’ers opgeleid. Dat staat voor dementiehulpverleners. Dit zijn mensen die kunnen signaleren, adviseren én kunnen handelen wanneer ze te maken krijgen met iemand met dementie. Als ondernemers of medewerkers dit traject hebben doorlopen, ontvangen ze een certificaat, een speldje voor de DHV’ers en een speciale sticker op de deur.

Aftrap
Als het plan in het centrum van Panningen slaagt, wordt het concept uitgerold in de rest van de gemeente. De aftrap van het project vindt plaats op 23 mei in het ‘Gemeenschapshuis in Kepèl’ en in juni vindt er een verdiepingssessie plaats bij Zorgcentrum Vincent Depaul.

Lees ook

Zeeman in Panningen opent maandag weer na ongeval

De winkel van Zeeman in Panningen opent maandag weer de deuren. Het ging afgelopen maandag mis toen ...

Zeeman Panningen gesloten na aanrijding

De zeeman in Panningen blijft voorlopig gesloten. Dat heeft de winkel bekendgemaakt na de aanrijding...

Auto rijdt Panningse winkel binnen en ramt gevel

Een automobilist is maandag rond 16.30 uur het winkelpand van Zeeman binnengereden. De gevel bij de ...

Auto botst tegen boom in Panningen, inzittende zwaargewond

Op de John F. Kennedylaan in Panningen is maandagochtend een ernstig eenzijdig ongeval gebeurd. Een ...

VC Olympia viert 75-jarig jubileum: “Trots op het verleden, klaar voor de toekomst”

VC Olympia uit Panningen bestaat dit jaar 75 jaar. Wat begon als een bescheiden volleybalclub, is ui...

Indrukwekkende 4 mei-herdenking in Everlo: ‘80 jaar vrijheid’ centraal

Onder grote belangstelling vond op zondagavond 4 mei de jaarlijkse Dodenherdenking plaats in Panning...