Duurder
Vorig jaar moest er een forse financiële tegenvaller worden geïncasseerd in het project voor de vernieuwbouw van De Paort. Door de enorme prijsstijgingen in bouwmaterialen en installaties werd geconcludeerd dat het bouwbudget van 1,37 miljoen euro te weinig is. De bouwkosten vallen ruim 1,5 miljoen euro duurder uit. Dat komt door het grote prijsverschil als gevolg van de nasleep van de coronacrisis en van de oorlog in Oekraïne. De werkgroepen hebben vervolgens hele plan doorgelicht om alle mogelijke besparingen te inventariseren.
Minimale
De afgelopen tijd is het plan aangepast. Hiermee is € 650.000 bezuinigd. “De ruimtes zijn kleiner gemaakt en de inrichting is versoberd. Dit is het minimale wat haalbaar is”, aldus de wethouder. “Samen met de bezuiniging van kan hiermee het tekort van € 1.561.000 vrijwel geheel worden opgeheven”, zo laat de gemeente weten.
Scenario's
De gemeente onderzocht verschillende scenario’s. Zo lag geen aanbouw, het maken van nieuwe plannen en het vooruitschuiven van de plannen op tafel. “Onze overtuiging is dat het plan dit nodig heeft om het te realiseren”, vertelt de verantwoordelijk wethouder. De stichting gaat zelf nog € 977.000 ophalen.