gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Column: 'GroenLinks/PvdA' wil extra geld voor woningbouw'

f7c8baf5a3d6003f7062b315daca3726

Het aantal woningzoekenden in onze gemeente is enorm. Woningzoekenden moeten vaak 7 jaar wachten voordat er een sociale huurwoning vrijkomt. Betaalbare woningen voor o.a. starters en senioren, die kleiner willen gaan wonen, zijn er veel te weinig en als ze in de verkoop komen, wordt er massaal overboden.

 | Aangepast op
Zo was het aantal inschrijvingen voor “knarrenhof” in het project Meuleveld in Maasbree, 5 maal zo hoog als de woningen die daadwerkelijk worden gebouwd. In de begroting is inmiddels een eerste aanzet gegeven om meer geld en personeel in te zetten voor het bouwen van meer woningen maar dat is niet genoeg om alle woningzoekenden van een woning te voorzien.

GroenLinks/PvdA heeft daarom in de afgelopen raadsvergadering voorgesteld om van het positief resultaat van de begroting 2025 (5,7 miljoen!) 2 miljoen euro extra uit te trekken om het College meer armslag te geven bij de bouw van betaalbare huur- en koopwoningen en om de woningbouw te versnellen.

Ons voorstel werd ruimhartig omarmd door het College maar tot onze verbazing werd het voorstel afgewezen door CDA en Lokaal P&M. Beide partijen hebben de mond vol over het bouwen van meer woningen maar nu ze de kans hadden om het College daadwerkelijk meer armslag te geven, stemden ze tegen. Wij begrijpen dat niet? U wel? Voor Groenlinks/PvdA is het realiseren van veel meer betaalbare woningen speerpunt nr. 1 bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgende jaar. En met uw steun zetten wij onze woorden wel om in daden!

Fred Peeters
GroenLinks/PvdA

Omroep P&M plaatst columns van de politieke partijen. Deze column is ingezonden door GroenLinks/PvdA.

Lees meer over:

|

Lees ook

PhilaVenlo

Agenda

Phila Venlo Postzegelruilbeurs

Filatelistenvereniging Phila Venlo organiseert een grote postzegelruilbeurs met wilde veiling.

856338099_1576404317853077_8640283079999994626_n

Baarlose historische werkgroep brengt verhalen over keten en bromfietsen samen in boek

De historische werkgroep in Baarlo heeft een boek gemaakt over de geschiedenis van de keten en bromfietsen in het dorp. In het boek staan verhalen en herinneringen van verschillende generaties Baarlonaren. Voor het project spraken de makers onder meer met oud-leden van keten en jongeren die er tegenwoordig nog samenkomen.

josje korsten

Josje Korsten: ‘Een beetje stress heb je nodig, maar te veel stress raak je uit balans’

Stress is niet altijd slecht. Een bepaalde mate van stress is nodig om in beweging te komen en goed te kunnen functioneren. Maar wanneer prikkels en spanningen zich opstapelen, kan het lichaam de belasting niet meer goed verwerken. Josje Korsten, gespecialiseerd in stressmanagement, ziet dat steeds meer mensen hiermee worstelen. In gesprek met Ingrid Houtakkers legt ze uit hoe stress werkt en wat mensen kunnen doen om weer tot rust te komen.

rondje limburg

Televisie

Rondje Limburg: van een spookhuis tot verloren pakketjes

Het is het weekend van Halloween en dat is te zien in een zelfgemaakt spookhuis in Tienray. Ook zien we baksels van Pleun die meedeed aan Heel Holland Bakt Kids en kijken we naar de Dag van de Vlaai. Daarnaast bracht Boxing Peel en Maas een mooi bedrag op en krijgen verloren pakketjes een tweede leven. Dat en meer zie je in een nieuwe aflevering van Rondje Limburg.

karin roelofs

Baarlose Karin Roelofs luncht met koning Willem-Alexander en koningin Máxima

Een bijzondere eer voor de uit Baarlo afkomstige neurowetenschapper Karin Roelofs. Zij was deze week te gast bij koning Willem-Alexander en koningin Máxima op Paleis Noordeinde in Den Haag. Roelofs was uitgenodigd voor de zogenoemde uitblinkerslunch, omdat zij dit jaar de prestigieuze Spinozapremie won, de hoogste wetenschappelijke onderscheiding van Nederland.

452531_handbal

BEVO HC trekt spannende pot in Eupen over de streep

De mannen van HUMBY BEVO HC hebben zaterdag de wedstrijd in speelronde 9 van de Super Handball League ternauwernood gewonnen van KTSV Eupen. In België bleef het lang spannend, maar uiteindelijk trok BEVO met 28-30 aan het langste eind.