gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Drie dagen stemmen voor Tweede Kamerverkiezingen

16af7c1c900e77d2b5fb1f6b9882d6d5

In de gemeente Peel en Maas kan in maart op drie dagen gestemd worden voor de Tweede Kamerverkiezingen. Dat zei burgemeester Wilma Delissen-van Tongerlo in Corona Update op Omroep P&M.De 35.000 kiesgerechtigden kunnen op 15, 16 en 17 maart terecht bij de stemlokalen. Op de extra dagen, op 15 en 16 maart, kan er op vier locaties worden gestemd. Het gaat om Sjiwa in Baarlo, gemeenschapshuis De Paort in Kessel, gemeenschapshuis D'n Bingerd in Meijel en de Houbereij in Panningen. "Mensen die niet zo goed durven om op de dag zelf (17 maart, red.) te gaan stemmen, kunnen één of twee dagen eerder hun stem uitbrengen", vertelt de burgemeester. Op de verkiezingsdag zijn er 23 stembureaus in de gemeente. "Dat zijn er twee meer dan in 2019." Binnenkort krijgen de inwoners de stempassen en stembrieven. Onlangs was er landelijk discussie of de Tweede Kamerverkiezingen wel in maart door moesten gaan vanwege de coronacrisis. Burgemeester Delissen vindt dat die vooral door moeten gaan als het kan. "Het is nogal wat om verkiezingen uit te stellen." Burgemeester Jos Hessels van de gemeente Echt-Susteren opperde eerder al om de verkiezingen tot het najaar uit te stellen. "Ik zit in een spagaat: ik moet het organiseren, maar ik voel me er niet goed bij."Maar volgens Delissen is het beter als het niet uitgesteld wordt. "Anders heb je nog een half jaar dat er verschil van mening kan ontstaan en dat men probeert allemaal het gelijk te halen. Ik zou het plezierig vinden dat we allemaal eensgezind door kunnen gaan. We hebben heel wat klussen te klaren de komende maanden."Foto: iStock

Deborah Parren |  | Aangepast op

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.