gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Eerste Taalpunt van Peel en Maas opent in Panningen

39ae97bb5b11a5a13fb0b8f3b438c0be

Het eerste Taalpunt Peel en Maas is woensdag geopend. Het Taalpunt start met een dagelijks inloopspreekuur in het Huis van de Gemeente. Inwoners zijn welkom met een vraag op het gebied van taal, rekenen of digitale vaardigheden. Het Taalpunt is een samenwerking van de Bibliotheek Maas en Peel, Vorkmeer en de Gemeente Peel en Maas. Het Taalpunt zet het probleem van laaggeletterdheid op de kaart.In Peel en Maas hebben 2300 tot 3000 inwoners tussen de 16 en 65 jaar oud moeite met lezen en schrijven. Dit aantal stijgt met 1900 als mensen ouder dan 65 worden meegeteld. Vaak hebben deze inwoners ook moeite met rekenen en digitale vaardigheden. Laaggeletterdheid is de overkoepelende term voor mensen die grote moeite hebben met lezen, schrijven, rekenen en digitale vaardigheden. Linda Schevers, coördinator van het Taalpunt: “door laaggeletterdheid kunnen inwoners niet goed meedoen in het dagelijkse leven. Ze lopen tegen allerlei zaken aan. Zo hebben ze moeite met het begrijpen van rekeningen en officiële brieven van de overheid. Ook voorlezen aan of beeldbellen met de (klein)kinderen lukt ze niet. Veel mensen denken dat het vooral gaat om mensen van buitenlandse afkomst. Het merendeel dat moeite heeft met deze basisvaardigheden blijkt toch in Nederland geboren en getogen.”Er zijn al volop mogelijkheden in en rond Peel en Maas om werk te maken van je basisvaardigheden. Zo hebben verschillende KBOs computerspreekuren en -cursussen en zijn er in de bibliotheken Taalcafés en taalmaatjes. ROC Gilde biedt alfabetiseringscursussen aan. Maria Verhaegh, taalconsulent bij het Taalpunt namens de Bibliotheek Maas en Peel: “Er zijn veel mogelijkheden, alleen moeten mensen wel de weg weten. Het helpt ook niet mee dat mensen zich schamen als ze laaggeletterd zijn. We hopen dat mensen naar het Taalpunt verwijzen als ze vermoeden dat hun familieleden, buren of cliënten worstelen met hun basisvaardigheden op gebied van taal, rekenen en omgaan met de computer. Het Taalpunt weet welke initiatieven, cursussen en andere mogelijkheden er zijn in Peel en Maas. Samen wordt gezocht naar een passend antwoord op een vraag. Het Taalpunt vraagt door, verwijst door en maakt matches.Wegwijzer als Taalpunt De Wegwijzer is vanaf 1 juli het eerste fysieke Taalpunt in Peel en Maas. De Wegwijzer is het bestaande informatieloket van Vorkmeer in het Huis van de Gemeente. Het Taalpunt bij de Wegwijzer is open op werkdagen tussen 8.30 en 12.00 in het Huis van de Gemeente in Panningen.

Bart Nelissen |  | Aangepast op

Lees ook

Huis van de Gemeente plant

Peel en Maas verwacht 550.000 euro kosten voor doorstroomvoorziening in 2026

De gemeente Peel en Maas verwacht dit jaar ongeveer 550.000 euro kwijt te zijn aan de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Dat blijkt uit de antwoorden van het college op vragen van de CDA-fractie. De gemeente benadrukt dat de kosten geen miljoen euro per jaar bedragen, zoals het CDA eerder aangaf.

Gemeente Beesel Reuver

Zorgen bij oppositie Beesel over voorgenomen begroting voor 2027

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2027 sluitend gekregen, maar dat gaat volgens twee oppositiepartijen niet zonder risico's. De VLP en de Beeselse Lijst maken zich zorgen over de financiële keuzes van het college. Vooral de verhoging van de toeristenbelasting en het gebruik van de algemene reserve roepen vragen op.

Mick Beumers Poster

Mick Beumers te gast in speciale uitzending bij De Koncurrent

Mick Beumers staat binnenkort centraal in een speciale avond bij De Koncurrent in Panningen. Naast de Panningenaar schuiven ook psychologen aan om met elkaar in gesprek te gaan over de thema’s die in zijn tweede boek 'Mijn Gevecht, Mijn Trots' aan bod komen.

katten

Honderden katten te zien tijdens wereldshow in Panningen

Honderden katten uit het binnen- en buitenland zijn te zien bij de Limbra Cat Club Wereldshow op zondag 8 november in de Sporthallen Helden in Panningen.

Afbeelding Kennismakers - liggend.jpg.rendition.1280.2048

Nieuwe podcast over lezen en taal van Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M

De nieuwe podcastserie ‘Kennismakers – Waar taal begint en lezen leeft’, een samenwerking tussen de Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M, is vanaf vrijdag 6 november te beluisteren. Luisteraars worden meegenomen in de wereld van lezen, taal en mediawijsheid.

Perry van Neerven biertje

Perry van Neerven brouwt speciaal biertje na honderdste kuur tegen ziekte van Kahler

Perry van Neerven uit Kessel-Eik heeft een bijzondere mijlpaal bereikt. Na zijn honderdste kuur tegen de ziekte van Kahler brouwde hij samen met vrienden een speciaal biertje: de ‘Struise Lena’. Met het bier bedankt hij zijn behandelaars bij VieCuri voor de zorg en de behandeling die hem al jarenlang extra tijd geeft.