gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Gemeente Beesel start onderzoek naar regulering vrachtverkeer

dd28b906e1a0e909eaa2ebab0d798433

De gemeente Beesel gaat een onderzoek doen naar de regulering van het vrachtverkeer binnen de gemeente. Dat is besloten na gesprekken met bewoners uit de Mariastraat over de verkeersveiligheid en de leefbaarheid in hun straat.

 | Aangepast op
Snelheid
Bewoners klagen over de snelheid van met name vrachtwagens op deze straat. Vanwege de nabijheid van het Industrieterrein bij deze straat, komen er veel vrachtwagens voorbij. Peter Leeuw is een van de bewoners die het zat is. Hij kan er niet meer door slapen.

Bloembakken
De gemeente nam maatregelen op de straat, door het plaatsen van bloembakken. Volgens Leeuw hebben deze maatregelen niet het gewenste effect. Leeuw pleit dan ook voor een vrachtwagenverbod in de straat. De gemeente laat weten: "We realiseren ons dat maatregelen in de Mariastraat, zoals bijvoorbeeld een vrachtwagenverbod, effecten hebben op andere straten. Dit vraagt om een gemeentebrede aanpak van het vrachtverkeer, zodat we goed in beeld hebben hoe het vrachtverkeer zich verplaatst, hoe we hierop kunnen sturen en welke effecten dit heeft."

Het adviesbureau Grenspaal 12 voert het onderzoek uit. Het is niet duidelijk wanneer de eerste resultaten verwacht worden.

Bekijk hier de reportage die Omroep P&M in het begin van het jaar maakte.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.