Panningen, Netherlands

Gemeente eert 140 gouden bruidsparen in feestelijke bijeenkomst

In het Kerkeböske in Helden zijn donderdag 140 echtparen in het zonnetje gezet ter ere van hun 50-jarig huwelijk. De gemeente had een feestelijke bijeenkomst georganiseerd om deze bijzondere mijlpaal te vieren.
De redactie | 21 maart 2025 11:32 | Aangepast op 21 maart 2025 11:32
Het was een middag vol herinneringen, anekdotes en nostalgie. De burgemeester blikte terug op het jaar 1974, toen de echtparen in het huwelijksbootje stapten. Momenten zoals het bereiken van de WK-finale van het Nederlands elftal, kwamen voorbij. Sommige echtparen wisten nog precies wanneer ze trouwden, anderen moesten in het trouwboekje kijken om de precieze datum te achterhalen. Een stel vertelde lachend dat ze in de winter trouwden vanwege het belastingvoordeel dat het destijds opleverde.

Echtparen
Er werden verhalen gedeeld over hoe de echtparen elkaar hebben leren kennen. Van ontmoetingen in danszalen en cafés tot bijzondere familiebanden die hen samenbrachten. Ook werd er stilgestaan bij de uitdagingen die de afgelopen 50 jaar met zich meebrachten, maar bovenal klonk de boodschap dat liefde, respect en elkaar vrijlaten de sleutel tot een goed huwelijk vormen. "Geven en nemen, dat is het geheim," klonk het in de zaal.

Whiskey
Na de speeches en herinneringen was het tijd voor een feestelijke groepsfoto, een uitdaging met 140 stellen, maar met een gezamenlijke "Whiskey!" werd het moment vereeuwigd.

Lees ook

Volksfeesten Baarlo viert 46e editie met 'de grootste kroeg van Nederland'

De Volksfeesten Baarlo vinden dit jaar plaats van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juni. Tijdens de 46e...

Goed voorbereid reizen met het openbaar vervoer

Zou je graag wat vaker met het openbaar vervoer (OV) willen reizen, maar twijfel je? Bijvoorbeeld om...

Herdenkingsbijeenkomst 80 Jaar Bevrijding

In Kerkeböske, Aan de Koeberg 3 in Helden vindt zondagmiddag 4 mei een herdenkingsbijeenkomst plaats...

Vaatje Rollen in Beringe: nieuwe buitenactiviteit op 25 mei

In Beringe vindt op zaterdag 25 mei een nieuwe buitenactiviteit plaats: Peel en Maas Vaatje Rollen. ...

Bisschop Ron van den Hout geschokt door overlijden paus Franciscus

Het overlijden van paus Franciscus heeft bisschop Ron van den Hout diep geraakt. Tijdens een mis op ...

Ruim 500 inwoners denken mee over herinrichting Kesselseweg en Mariaplein

De herinrichting van de Kesselseweg en de doorgaande weg bij het Mariaplein in Helden leeft onder de...