Panningen, Netherlands

Geopark Peelhorst en Maasvallei werkt aan bidbook voor UNESCO-status

Het Geopark Peelhorst en Maasvallei in oprichting is bezig om een bidbook te schrijven om een plek te veroveren voor de status van UNESCO Global Geoparks. Om dat te beoordelen bracht een commissie van het Nederlands Forum UNESCO Global Geopark (NFUGG) vrijdag 25 september een veldbezoek aan de dubbele watermeter van stichting VEEN aan de Molenbaan in Meijel.
De redactie | 29 september 2025 15:13 | Aangepast op 29 september 2025 15:13
Bij het informatiepaneel gaven bestuursleden Wim Verdonschot en Piet Blankers uitleg over de Peelrandbreuk en de relatie met het ontstaan van hoogveengebied de Verheven Peel. Stichting VEEN greep het bezoek aan om enkele zaken te presenteren. Zo kreeg commissievoorzitter Sebastiaan Ruddijs het eerste exemplaar van een Geopadboekje over een ruim veertig kilometer lange fietstocht langs onder meer de Wilbertsput, de Deurnese- en Mariapeel en ’t Molentje. Naast geologie is daarin aandacht voor de verveningsgeschiedenis en het natuurbeheer.

Watermeter
Om de werking van de watermeter inzichtelijk te maken, hadden bestuursleden Jon Mensink en Wim Verdonschot een pompje geplaatst dat water laat stromen naar de grondwatermeter. Paul Sanders, programmamanager van het Geopark demonstreerde de installatie door het pompje in werking te stellen.
Verder ontving Michiel van Veen, voorzitter van het Geopark en burgemeester van Gemert, twee boeken waaraan stichting VEEN een bijdrage leverde: Heel de Peel en Van Mookerheide tot Sint Pietersberg.

Commissie
De commissie bestond naast de voorzitter van de commissie, Sebastiaan Ruddijs, uit wethouders Jeroen van den Heuvel (Maashorst) en Marjan Vrijnsen (Deurne) en projectleiders Godert Verbeek en Roger Saanen. Zij spraken hun waardering uit voor de inzet van stichting VEEN, die volgens hen bijdraagt aan de kansen op een mogelijke UNESCO-erkenning van het gebied.

Lees meer over:

Meijel|Geopark|

Lees ook

Ruben Janssen (11) wint zilver op internationaal taekwondotoernooi

De 11-jarige Ruben Janssen uit Meijel heeft zaterdag een zilveren medaille gewonnen op een internati...

Peelhorst en Maasvallei zet nieuwe stap richting UNESCO-erkenning

De Peelhorst en Maasvallei is een stap dichter bij de titel UNESCO Global Geopark. Woensdag tekenden...

Edje Philipsen uitgeroepen tot prins van CV De Kieveloeët

Edje Philipsen is de nieuwe prins van De Kieveloeët uit Meijel. In een bomvolle zaal bij de Heere va...

Meijel krijgt historische canon

Al meer dan vijftien jaar worden in Nederland historische canons opgesteld: overzichtelijke samenvat...

Uitzendbureau moet dwangsom betalen voor huisvesten arbeidsmigranten in Meijel

De Raad van State heeft bepaald dat Metaal Flex de dwangsom moet betalen die de gemeente Peel en Maa...

Nieuw ontmoetingsmoment voor ouders in Meijel: Koffie & Kids Keffee

In Meijel is een nieuw initiatief gestart: het Koffie & Kids Keffee. Een plek waar (aanstaande) oude...