Panningen, Netherlands
Terug

Goede Doelenweek levert ruim 160.000 euro op

5ff37e1c89d2b1be77475a32fb6e3c50.jpg

De Goede Doelenweek die eerder deze maand in heel Peel en Maas werd gehouden heeft een totaalbedrag opgeleverd van € 160.600. Dat is bijna € 5.500 meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag sinds de start van de gezamenlijke Goede Doelenweek in 2016.

De redactie |  | Aangepast op
Elk dorp heeft inmiddels uitgerekend hoeveel geld ieder fonds of iedere stichting afzonderlijk krijgt. Die bedragen hangen af van wat de mensen hebben aangegeven op het formulier. Nogal wat mensen doneren echter een geldbedrag zónder het specifiek toe te kennen aan één of meerdere fondsen. Hun donatie wordt gelijk over alle deelnemende goede doelen verdeeld.

QR-code en incasso
Om doneren gemakkelijker te maken en omdat mensen tegenwoordig minder contant geld in huis hebben, maken steeds meer dorpen gebruik van een QR-code of automatische incasso/machtigingen. De organisatiecomités van de dorpen die deze optie aanbieden zien elk jaar een stijging van het gebruik van deze cashloze manier van doneren.

Duizend vrijwilligers
Zo’n duizend vrijwilligers in de hele gemeente zijn elk jaar in touw om de GDW goed te laten verlopen. Het gaat om leden van de tien verschillende organisatiecomités in de dorpen, talloze mensen die enveloppen verspreiden en weer ophalen, geldtellers tijdens de telavonden, en mensen die het getelde geld digitaal verwerken.

Bedrag per dorp
De exacte bedragen per dorp waren dit jaar als volgt:

Baarlo 18.630
Beringe 9.000
Egchel 5.050
Grashoek 6.752
Helden 27.035
Kessel en Kessel-Eik 13.000
Koningslust 5.156
Maasbree 27.340
Meijel 21.637
Panningen 27.000
d85a31841ed584ee31e10d2e3fc74bef.jpg

Lees meer over: