Panningen, Netherlands
Terug

Groen licht voor verbouwing De Paort: raad kritisch

6c4f8fe101e833d0b1d0ffb8202d8021

De Paort in Kessel wordt voor 1,37 miljoen euro verbouwd en omgedoopt tot een multifunctionele accommodatie (mfa). De hoogte van de renovatiekosten is overigens wel tegen de zin van de VVD, AndersNu en PvdA/GroenLinks.Dat bleek dinsdagavond tijdens de raadsvergadering. Motie van afkeuringDe partijen dienden een motie van treurnis in tegen wethouder Anget Mestrom, omdat ze het niet eens zijn met het proces. Het stuit hen tegen de borst dat de verbouwing fors meer kost dan 850.000 euro en dat het college daarover niet het gesprek is aangegaan met de raad. Eerder is in het beleid vastgesteld dat de gemeente een maximaal bedrag van 850.000 euro bijdraagt aan de renovatie van een gemeenschapshuis in Peel en Maas.MinachtingDe fracties vinden dat wethouder Mestrom naar de raad had moeten komen toen bleek dat 850.000 euro van de gemeente niet toereikend was voor de verbouwplannen. "Wij maken spelregels en verwachten dat als er in de praktijk wordt geconstateerd dat het beleid niet voldoet, dat eerst een gesprek wordt aangegaan", vindt VVD-fractievoorzitter Teun Heldens. "Om nu de raad voor het blok te zetten vinden we een minachting van de raad." In die bewoordingen konden Saskia Vervoort van Lokaal Peel en Maas en Roel Boots van het CDA zich absoluut niet vinden. Rode kaartWethouder Mestrom gaf toe dat ze achteraf gezien beter een extra bijeenkomst had kunnen organiseren om expliciet de hoogte van de kosten uit te leggen. De motie van treurnis kon niet rekenen op steun van andere partijen. "De wethouder, ambtenaren en inwoners van Kessel hebben keihard aan de plannen gewerkt en krijgen hiervoor de rode kaart. Hier wordt politiek gemaakt, is dit de manier waarop we met elkaar willen omgaan?", vroeg CDA-fractievoorzitter John Timmermans zich hardop af.De Paort, dat bestaat uit vier verdiepingen, krijgt onder andere een aanbouw, opgeknapte zaal, nieuwe kleedkamers en ander ingedeelde ruimtes in de kelder. Ook is het de bedoeling dat de VVV-winkel en de bibliotheek hun intrek nemen in het gebouw. André Sieben van Stichting MFA lichtte de plannen onlangs nog toe.

Deborah Parren |  | Aangepast op
30186ae85f04482ca99f753f115478b4

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.