gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Grote belangstelling voor 'Kom in de Kas' in Peel en Maas: “Een boost voor de hele sector”

ecdd587144449e09f051ab53196b4539

Glastuinbouwbedrijven openden hun deuren voor het publiek tijdens 'Kom in de Kas'. Onder een stralende lentezon trokken honderden bezoekers eropuit om een kijkje achter de schermen te nemen bij kwekerijen in de regio.

 | Aangepast op
Mega trots
Voor LTO Nederland-voorzitter Ger Koopmans was het zijn eerste 'Kom in de Kas' in deze functie. “Ik ben mega trots op deze regio,” vertelt hij. “Wat hier gebeurt, is fantastisch. Niet alleen de bedrijven zelf, zoals de familie Stals met hun hortensia’s, maar ook de mensen die er werken. Dat zijn vaak vakmensen uit binnen- en buitenland met hart voor de zaak.”

De familie Stals werkt al maanden toe naar deze dag. “We zijn er bijna een half jaar mee bezig geweest,” vertelt Maurice Stals. “Van grote lijnen tot kleine details: potloodjes voor de kindertekeningen, boter voor de broodjes... alles telt mee. Maar het geeft zo’n energie om dit samen te doen.”

Kinderen helpen mee
Het familiebedrijf werd de hele dag ondersteund door kinderen, familieleden en medewerkers. “We stonden vanochtend om kwart voor zeven op. Met de kinderen in de auto naar de opening. Muziek aan, iedereen enthousiast.” Inmiddels helpen de kinderen mee op de rollenbaan en begeleiden ze bezoekers.”

De drie zonen van de familie Coonen staan al volop in het bedrijf. De oudste en jongste hebben concrete plannen om het familiebedrijf in de toekomst voort te zetten. “Ik zit in het eerste jaar van de HAS,” zegt de jongste zoon. “Ik zie er wel toekomst in, zeker als de optie er is.” De middelste zoon twijfelt nog, maar helpt waar hij kan op de werkvloer en in de verkooplogistiek. “Het is iets moois om samen te doen. Dat geeft een trots gevoel.”

Van heinde en verre
Bezoekers kwamen van heinde en verre. Sommigen fietsten een route langs meerdere bedrijven. “We komen uit Voerendaal,” zegt een bezoeker met een glimlach. “Mooi om eindelijk eens binnen te kijken bij bedrijven waar je anders alleen langsrijdt.” Anderen struinden met een routebeschrijving in de hand langs perkplanten, aardbeien en frambozen. “We zijn gewoon nieuwsgierig. En het is een gezellig familie-uitje.”

Voor veel bezoekers was het opvallend hoe innovatief en professioneel de sector is. “Ik heb zelf geen achtergrond in de tuinbouw,” vertelt een oudere man. “Maar die techniek van jonge plantjes, dat kende ik niet. Heel interessant om te zien.” De vooruitgang valt ook hem op: “Als je niks doet, blijf je achter.”


Lees ook

LampionnenStMaarten

Sint Maarten optochten in de gemeente Beesel op 6 en 7 november

In Beesel organiseert SJAB Stichting Jeugd Aktie Beesel een lampionnenwandeling als een optocht en in Reuver organiseert Events4Kids een optocht.

Huis van de Gemeente plant

Peel en Maas verwacht 550.000 euro kosten voor doorstroomvoorziening in 2026

De gemeente Peel en Maas verwacht dit jaar ongeveer 550.000 euro kwijt te zijn aan de doorstroomvoorziening voor statushouders in Broekhuizenvorst. Dat blijkt uit de antwoorden van het college op vragen van de CDA-fractie. De gemeente benadrukt dat de kosten geen miljoen euro per jaar bedragen, zoals het CDA eerder aangaf.

Gemeente Beesel Reuver

Zorgen bij oppositie Beesel over voorgenomen begroting voor 2027

De gemeente Beesel heeft de begroting voor 2027 sluitend gekregen, maar dat gaat volgens twee oppositiepartijen niet zonder risico's. De VLP en de Beeselse Lijst maken zich zorgen over de financiële keuzes van het college. Vooral de verhoging van de toeristenbelasting en het gebruik van de algemene reserve roepen vragen op.

Mick Beumers Poster

Mick Beumers te gast in speciale uitzending bij De Koncurrent

Mick Beumers staat binnenkort centraal in een speciale avond bij De Koncurrent in Panningen. Naast de Panningenaar schuiven ook psychologen aan om met elkaar in gesprek te gaan over de thema’s die in zijn tweede boek 'Mijn Gevecht, Mijn Trots' aan bod komen.

katten

Honderden katten te zien tijdens wereldshow in Panningen

Honderden katten uit het binnen- en buitenland zijn te zien bij de Limbra Cat Club Wereldshow op zondag 8 november in de Sporthallen Helden in Panningen.

Afbeelding Kennismakers - liggend.jpg.rendition.1280.2048

Nieuwe podcast over lezen en taal van Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M

De nieuwe podcastserie ‘Kennismakers – Waar taal begint en lezen leeft’, een samenwerking tussen de Bibliotheek Maas en Peel en Omroep P&M, is vanaf vrijdag 6 november te beluisteren. Luisteraars worden meegenomen in de wereld van lezen, taal en mediawijsheid.