gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Hoogtepunten en reacties: BEVO HC moet in slotminuut buigen voor Volendam

afee3be688a1353fa5b9ae6241af0b9b

Een teleurstellend einde van een hoopvolle wedstrijd voor de handballers van HUMBY BEVO HC in de Super Handball League. De heren kwamen tegen Volendam na rust terug van een achterstand, maar dat bleek niet voldoende voor een resultaat door een tegentreffer in de allerlaatste minuut.

 | Aangepast op
De wedstrijd was op verzoek van Volendam vervroegd naar donderdag in verband met deelname aan Europees handbal. Aanvankelijk stond dit duel in speelronde 6 voor zaterdag 11 oktober gepland.

Bepalende time-out
Wel of geen weekend, BEVO HC begon sterk aan de wedstrijd en had na twaalf minuten een voorsprong van drie doelpunten. Daarna vroeg Volendam-coach Joey Duin zijn eerste time-out aan en dat was een breekpunt in de eerste helft. Volendam werd namelijk sterker en nam de controle over van BEVO HC. Telkens als de Panningenaren dachten de achterstand te verkleinen, sloeg Volendam direct weer toe. Vaak was dat de oorzaak van balverlies of slordigheden in de passing. Halverwege de wedstrijd was het verschil vijf doelpunten in Volendams voordeel: een ruststand van 17-22.

Het was aan BEVO-doelman Mark van den Beucken te danken dat de achterstand niet nog groter was. Met enkele fraaie reddingen kon hij zich wederom onderscheiden, net als afgelopen zaterdag tegen WHC/Hercules toen hij werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd.

Veerkrachtig BEVO HC
Na rust ging Volendam door waar het mee bezig was: domineren en doelpunten maken. Het lukte BEVO HC na een minuut of 20 om zich beter in de wedstrijd te spelen. BEVO toonde veerkracht, scoorde drie keer achter elkaar en verkleinde zo de achterstand tot één doelpunt met nog zes minuten op de klok.

Het betekende het startsein voor een spannende slotfase waarin het publiek in De Heuf de thuisploeg vooruit scandeerde. In de 27e minuut werd de inzet van de BEVO-spelers beloond met de gelijkmaker (31-31). Een minuut later hielden de supporters hun hart in, toen Volendam een strafworp kreeg. Voor de derde keer was Philip Ruch, normaal gesproken keeperstrainer maar donderdag ook reservedoelman, belangrijk met een redding.

Laatste minuut
Met nog 25 seconden te spelen werd een botsing tussen BEVO-speler Driek Manders en Volendam-speler Lars van Driel door de scheidsrechter beoordeeld als overtreding van de Panningenaar. Daardoor werd er een vrije worp toegekend aan Volendam, tot onvrede bij BEVO HC. Het moment was allesbepalend voor de afloop van de wedstrijd, want ondanks een geweldig blok van Giel van Lisdonk, scoorde Volendam uit de hoekworp die volgde het winnende doelpunt. Acht seconden later klonk het eindsignaal, met Volendam aan de juiste kant van de score, en BEVO HC dat verslagen achterblijft: 31-32.

Door de nederlaag blijft BEVO HC steken op vijf punten in de Super Handball League. Zaterdag wacht een uitduel met Handbal Houthalen, een van de vier nieuwkomers in de competitie.



Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Serhii Dovbyk - Ria Joosten_vecht

Serhii Dovbyk: “Boksen draait niet om hard slaan, maar om slim bewegen”

Voor Serhii Dovbyk is boksen meer dan alleen een sport. Het is een passie die hem al jarenlang drijft en waarin hij zichzelf blijft uitdagen. Binnenkort stapt hij opnieuw de ring in. Niet alleen om zijn bokskunsten te laten zien, maar ook om nieuwe mensen te ontmoeten en zijn werkgever Ria Joosten Catering te vertegenwoordigen bij Boxing Peel en Maas.

snelweg

Kabinet trekt geld uit voor Limburgse infrastructuur

Het kabinet stelt 18 miljard euro beschikbaar voor het onderhoud en de vernieuwing van de Nederlandse infrastructuur. Ook voor de regio Peel en Maas en Beesel is er goed nieuws. Zo kan de aanpak van knooppunt Zaarderheiken bij Venlo doorgaan. Daarnaast is het Maasproject Baarlo-Hout-Blerick meegenomen in de herverdeling van het Deltafonds.

uitwisseling

Duitse leerlingen uit Grevenbroich op uitwisseling in Peel en Maas

Leerlingen van het Erasmus Gymnasium uit het Duitse Grevenbroich hebben deze week een bezoek gebracht aan Peel en Maas. Tijdens een driedaagse uitwisseling met leerlingen van het Buurtcollege in Panningen maakten de scholieren kennis met elkaars cultuur, schoolleven en omgeving. De uitwisseling leverde bovendien nieuwe vriendschappen op.

sjach

Frank Ebisch uit Panningen brengt met De Sjach nieuwe Limburgse single ‘ZACHTE G’ uit

De Panningse muzikant Frank Ebisch heeft samen met Ton Meisen en BJ Baartmans een nieuwe single opgenomen. Onder de naam De Sjach brengt het drietal het nummer ‘ZACHTE G’ uit, een lied waarin het Limburgse dialect, de regionale cultuur en herkenbare tradities centraal staan.

Wethouder Erik Nijssen_2

Wethouder Erik Nijssen tijdelijk afwezig vanwege gezondheidsklachten

Wethouder Erik Nijssen van de gemeente Peel en Maas legt tijdelijk zijn werkzaamheden neer vanwege gezondheidsklachten. Op advies van zijn huisarts neemt hij de tijd om te herstellen. Zijn taken worden voorlopig overgenomen door zijn collega-wethouders.