gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Horeca-ondernemers voelen zich niet gehoord

cf2f6017ebb9be9a1e6f366baca62bc0

De horeca-ondernemers in Peel en Maas kijken met gemengde gevoelens naar de versoepelingen van de coronamaatregelen. De ondernemers zetten hun vraagtekens bij de tijden waarin ze hun zaak mogen openen. In een brief aan burgemeester Delissen van Peel en Maas stellen ze ook vragen over de handhaving.Giana Vaes van Da Kepello in Panningen heeft een dubbel gevoel bij de versoepelingen. 'We mogen wel op een bankje zitten of het park in, maar niet de horeca binnen.' Centrummanager Jan Bouten vraagt zich af of de lucht ongezonder is tussen 9.00 en 12.00 uur en dat daarom de zaken niet open mogen.Dinsdag maakte het kabinet versoepelingen bekend. De terrassen mogen onder bepaalde voorwaarden weer open, tussen 12:00 uur en 18:00 uur. Aan een tafel mogen maximaal twee personen uit verschillende huishoudens zitten en meerdere mensen uit hetzelfde huishouden. ''Als ze open gaan, dan doen ze het voor de klanten, maar niet om wat te verdienen, zegt centrummanager Bouten. ''Het is lastig dat er zoveel beperkingen zijn. Daarom willen we samen met Koninklijke Horeca Nederland druk zetten. Er worden beslissingen genomen zonder dat we gehoord worden'', aldus Giana Vaes van Da Kepello in Panningen.Ook John Geraedts van De Boesjer in Kessel ziet dat zo. ''We zijn superblij, maar de beperkingen zijn een slechte zaak voor ons. Ik heb een groot terras, voor 90 personen, maar ik mag maar 50 personen ontvangen.''

Bart Nelissen |  | Aangepast op

ffe04e99ade4cef1a86b0d340ac3f4bb

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.