Panningen, Netherlands
Terug

Horeca Peel en Maas: "Water tot over de lippen"

8f818df648bb9f9a2b7d2b83e951bb38.jpg

Opnieuw een harde klap voor de horeca. Het demissionaire kabinet haalt de teugels strakker aan. De horeca en essentiële winkels zoals supermarkten sluiten om 20.00 uur. De horecazaken in Peel en Maas zijn teleurgesteld met deze nieuwe coronamaatregelen.Offer brengen"Het voelt dat de horeca weer moet offeren met deze maatregelen", zegt Rudy Gommans, voorzitter van Horeca Peel en Maas. Hij vindt het frustrerend dat een klein deel van de besmettingen wordt herleid aan activiteiten in de horeca. Water tot over de lippenGommans ziet dat horecabedrijven in de gemeente het zwaar hebben. "De verliezen lopen weer enorm op. Er zijn geen reserves meer." Volgens de eigenaar van De Heere van Meijel zijn er bedrijven die een periode van een maand in een milde lockdown niet overleven. Ook laat Gommans weten dat veel gelden die door de overheid zijn toegezegd, nog niet zijn uitbetaald. "RVO en UWV zijn traag in uitbetalen. Onze reserves staan niet op onze bankrekening, maar op de bankrekening van de overheid. Het water staat echt aan en over de lippen." SteunpakketTijdens vorige golven bood het demissionaire kabinet getroffen ondernemers al steun, maar op 1 oktober zijn die steunmaatregelen afgeschaft. Het idee was dat de economie weer op gang kwam en dat steun minder nodig was. Er komt volgens demissionair premier Mark Rutte "op de kortst mogelijke termijn" een nieuw steunpakket.Koninklijke Horeca Peel en Maas verwacht actie van burgemeester Delissen. Gommans: "Ik verwacht dat de overheid mee gaat in de strijd om te zorgen voor compensatie voor de branche en om te zorgen dat we terug komen op niveau. Het allerliefste houden we natuurlijk onze eigen broek op."

Bart Nelissen |  | Aangepast op

7e90690d561320d8ff7b4b180bdd3c66.jpg

Lees ook

bibliotheek, boeken

Limburgers met laag inkomen krijgen gratis toegang tot bibliotheken

De Provincie Limburg geeft meer dan duizend inwoners met een laag inkomen gratis toegang tot de bibliotheek. Het doel is laaggeletterdheid te verminderen en mensen te helpen beter te leren lezen en schrijven.

Ambulance stock.jpg

Scooterrijders gewond bij aanrijding in Reuver

Op het kruispunt van de Broeklaan en Marialaan in Reuver zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 23.30 uur een auto en een scooter met elkaar in botsing gekomen.

Stemmen verkiezingen ai.jpg

Podcast

Terugblik op de verkiezingen in Peel en Maas

De gemeenteraadsverkiezingen in Peel en Maas hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. Lokaal Peel en Maas werd opnieuw de grootste partij en groeide naar twaalf zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Daarmee ligt het initiatief voor de coalitievorming bij de partij van lijsttrekker Tijs van Lierop. In de podcast ‘P&M Kiest: Op weg naar de stembus’ blikken Bart Nelissen en Youri Buis terug op de gemeenteraadsverkiezingen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

live.png

Baarlo dit weekend in het teken van KD Live: tributebands op podium

Dit weekend vindt de tweede editie van Kastelendorp Live plaats in De Berckt in Baarlo. Twee dagen lang staat de muziek centraal, met een line-up van tributebands.

groenling.jpg

Onderwijs

De Groenling opnieuw Klassewerkplek: team scoort 8,9 op werkgeluk

Basisschool De Groenling in Panningen heeft voor de derde keer op rij het predicaat Klassewerkplek behaald. Het keurmerk wordt toegekend aan scholen die zich onderscheiden in goed werkgeverschap en het bevorderen van werkgeluk.