Panningen, Netherlands

Innovatieve toepassing maakt dijk Beesel sterker

Bij de dijk aan de Maas in Beesel worden vanaf dinsdag bentonietmatten aangebracht. Deze matten bestaan uit in textiel ingepakte klei. Hierdoor krijgt de dijk een waterdichte laag en hoeft er geen hoogwaardige klei meer aangebracht te worden.
De redactie | 26 juli 2022 16:28 | Aangepast op 26 juli 2022 16:28
Het is de eerste keer dat in een dijk in Nederland deze vorm wordt toegapast. Eerder gebeurde dat al in het voorland van de dijk in Neer. “Het is belangrijk om innovatieve ontwikkelingen in te zetten binnen onze projecten. Doel is om de dijkversterkingen beter, sneller en/of goedkoper te maken", vertelt Jos Teeuwen, bestuurslid Waterschap Limburg.

Hoogwaterbescherming
In Duitsland wordt deze techniek al jaren toegepast op dijken. Het is een pilot op basis van een innovatie beschikking van het hoogwaterbeschermingsprogramma.

Minder klei
Er is minder klei nodig dan en er worden minder strikte eisen gesteld aan de afdekkende kleilaag voor de dijkversterkingen. Hierdoor zijn er meer mogelijkheden voor het gebruiken van grond uit het gebied zelf en kan de klei voor andere toepassingen worden toegepast.

Lees ook

Nieuwbouw in Beesel: 119 woningen gerealiseerd, verdere uitbreiding gepland

Sinds de vaststelling van de woonzorgvisie in juli 2023 zijn in de gemeente Beesel 119 nieuwe woning...

Bekendmaking nieuwe burgemeester Beesel op 18 februari

In een bijzondere raadsvergadering van de gemeente Beesel wordt op dinsdag 18 februari rond 20.00 uu...

Drakeprins 2025 uitgeroepen in Beesel: “We gaan nu feestvieren”

De spanning werd zaterdag opgevoerd in Beesel. Wie wordt de nieuwe Drakeprins? De nieuwe heersers, w...

Vragenlijst Omgevingsvisie gemeente Beesel

Hoe ziet de leefomgeving in Beesel eruit in 2050? Deze vraag staat centraal in de nieuwe omgevingsvi...

Schoolplan en extra personeel moet Grescollege in Reuver meer stabiliteit geven

Na een roerig 2024 lijkt het Grescollege in Reuver weer in rustig vaarwater terecht zijn gekomen. D...

Kans op flitspalen in Beesel nihil

Uit onderzoek blijkt dat de kans op de plaatsing van flitspalen in Beesel vrijwel nihil is. Hoewel e...