Panningen, Netherlands
Terug

Inwoners Kessel leggen zelf dijk aan

8a8cce02466838b36fcbda55847edfd4.jpg

Bewoners van de Haagweg in Kessel hebben donderdagavond zelf een dijk voor hun huizen aangelegd.Daarmee willen ze voorkomen dat het hoogwater tot aan hun woningen komt.BetonblokkenDe straat ligt parallel aan de Maas waarvan het waterpeil snel stijgt. Met aanhangers vol zand, plastic en betonblokken proberen zeker 40 buurtbewoners over de hele lengte van de straat een dijk te creëren. De gemeente Peel en Maas deelt zandzakken en zand uit. Inwoners die buitendijks wonen kunnen die op de parkeerplaats van de voetbalclub van Baarlo ophalen.Lees ook: Peel en Maas deelt zandzakken uit WinterstallingIets verderop, bij watersportcamping Gravenhof aan de Ondersteweg, zijn de laatste 15 caravans weggehaald met hulp van camping Beringerzand in Panningen die met trekkers kwam. De camping is woensdagmorgen al begonnen met het veilig stellen van de meeste caravans. Die staan nu in de winterstalling. Een deel van de camping is inmiddels ondergelopen met water.Trieste situatieDe elektriciteit wordt vrijdagmorgen afgesloten. "En dan maar wachten tot de Maas weer gaat zakken", reageert Jan Jacobs, broer van de campingeigenaar. "Dan is de strop nog niet voorbij, want de grasmat moet hersteld worden. Dat kost ook weer een aantal weken voordat dat in orde is. En dan pas kunnen de caravans weer terug, áls de mensen dat überhaupt nog willen. Het is een trieste situatie nu."Jacobs zegt dat het zomerseizoen niet meer goedkomt. "Dit moet een plek zijn voor ontspanning en niet voor stress. Eigenlijk kunnen we wel spreken van een verpest seizoen."Foto's: Jordy Strijbos

Deborah Parren |  | Aangepast op

4e60a6c81efe30474ac6775977e13227.jpg
99f2f0ecb1522228d2019279675c26b3.jpg
4a13539dbcc91c4efa4932405d870328.jpg
7e3b70d03b49330176b21ef66c8b1af6.jpg

Lees ook

bibliotheek, boeken

Limburgers met laag inkomen krijgen gratis toegang tot bibliotheken

De Provincie Limburg geeft meer dan duizend inwoners met een laag inkomen gratis toegang tot de bibliotheek. Het doel is laaggeletterdheid te verminderen en mensen te helpen beter te leren lezen en schrijven.

Ambulance stock.jpg

Scooterrijders gewond bij aanrijding in Reuver

Op het kruispunt van de Broeklaan en Marialaan in Reuver zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 23.30 uur een auto en een scooter met elkaar in botsing gekomen.

Stemmen verkiezingen ai.jpg

Podcast

Terugblik op de verkiezingen in Peel en Maas

De gemeenteraadsverkiezingen in Peel en Maas hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. Lokaal Peel en Maas werd opnieuw de grootste partij en groeide naar twaalf zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Daarmee ligt het initiatief voor de coalitievorming bij de partij van lijsttrekker Tijs van Lierop. In de podcast ‘P&M Kiest: Op weg naar de stembus’ blikken Bart Nelissen en Youri Buis terug op de gemeenteraadsverkiezingen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

live.png

Baarlo dit weekend in het teken van KD Live: tributebands op podium

Dit weekend vindt de tweede editie van Kastelendorp Live plaats in De Berckt in Baarlo. Twee dagen lang staat de muziek centraal, met een line-up van tributebands.

groenling.jpg

Onderwijs

De Groenling opnieuw Klassewerkplek: team scoort 8,9 op werkgeluk

Basisschool De Groenling in Panningen heeft voor de derde keer op rij het predicaat Klassewerkplek behaald. Het keurmerk wordt toegekend aan scholen die zich onderscheiden in goed werkgeverschap en het bevorderen van werkgeluk.