Panningen, Netherlands
Terug

Jaaroverzicht: Het water tot aan de lippen

d918579a25f89a1106fee86e15f81401.jpg

Het was deze zomer nagelbijten voor veel inwoners in met name Baarlo, Kessel, Kessel-Eik en Beesel. Het water van de Maas bereikte in juli hoge hoogte; bewoners van laaggelegen delen moesten worden geëvacueerd. Het werden dagen van onzekerheid.Nadat het zuiden van de provincie werd getroffen door overstromingen, was het alle hens aan dek voor de Veiligheidsregio. Het onvoorspelbare water werd een vijand met grote omvang. Inwoners van de Haagweg in Kessel bouwden een eigen dijk. In de gemeente Beesel hielpen inwoners van de Duitse buurgemeente Bruggen met het bouwen van een nooddijk.Het hele weekend bleef het spannend. De hoge waterstanden hielden zo’n 30 uur aan. Hoewel de water niet over de dijk kwam, was de kans op verzadiging van de dijk aanwezig. De dijken hielden stand en beschermden de regio tegen grote ongemakken. Maar de schade was groot.Oogsten gingen verloren, panden liepen onder en de schade was enorm. De regering bood hulp aan en een steunfonds. Aan het einde van het jaar bleek dat er nog veel werk aan de winkel is. Het is nog altijd onduidelijk welke schade wel en niet vergoed wordt. De minister liet aan het einde van het jaar weten dat er duidelijkheid komt. Bestuurslid Susanne Görtz van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) trok in Den Haag aan de bel om haar frustratie te tonen.Omroep P&M zendt dinsdag een terugblik uit op het hoogwater in een uitzending van het P&M Nieuws Jaaroverzicht.

Bart Nelissen |  | Aangepast op
c1279782a1ab50c09b3112a382a6050f.jpg

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.