gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Jeroen van den Beucken terug bij Bevo: “Handbal bleef altijd kriebelen”

d830f810d880b57cc2c10e95718577fc

Na vier jaar afwezigheid is Jeroen van den Beucken (32) weer speler van Bevo Hc. De schutter maakte eerder al veertien seizoenen deel uit van het eerste team, maar deed in 2021 een stapje terug. Nu is hij terug, met nieuwe energie én samen met zijn broer Mark in het team.

 | Aangepast op
Van den Beucken is geboren in Beringe, maar woont tegenwoordig met zijn vriendin, dochter van elf maanden en hond direct naast natuurgebied de Kwistbeek in Helden. Daar is hij bijna dagelijks te vinden. “De hond kan bewegen, mijn dochter geniet van de dieren en ik ben zelf ook lekker buiten,” zegt hij.

Gezelligheidsteam
Een jaar of vier geleden hing Van den Beucken het Bevo-shirt van Heren 1 aan de wilgen om meer tijd te maken voor zijn privéleven. Toch bleef handbal hem boeien. Zo speelde hij met veel oud-teamgenoten in het derde team. “Het gezelligheidsteam, zullen we maar zeggen. Het handbal bleef altijd kriebelen.” Na een knieblessure besloot de liefhebber om toch weer voor de selectie van Heren 1 te gaan. “Dat is nu gelukt.”

Ervaringsimpuls
Met zijn terugkeer in het eerste moet Van den Beucken het getalenteerde team van een ervaringsimpuls voorzien. Bij zijn rentree trof hij een flink vernieuwde selectie. “Van de ploeg waar ik destijds afscheid van nam, zijn nog maar twee of drie spelers over. Maar Bevo ademt nog steeds handbal en het niveau is hoog. Met ervaren jongens en gretige talenten hebben we een mooie mix.”

Zelf krijgt hij een andere rol dan vroeger. “Ik speelde altijd hele wedstrijden, nu stuur ik meer mee in de groep en speel ik waar nodig. Dat vind ik prima. Die ervaring kan de jonge gasten helpen.” Bijzonder is dat Van den Beucken dit seizoen samen met zijn broer speelt: doelman Mark. “We hebben eerder maar twee seizoenen samen in het eerste gestaan. Hij was een tijd in het buitenland, dus dit voelt speciaal.”

Trainerscombi
De handballers van Bevo hebben dit seizoen een nieuw trainersduo voor de groep staan. Bartek Konitz is de eindverantwoordelijke en hij wordt geassisteerd door zijn vader en tevens oud-hoofdcoach van de Panningse club: Piotr Konitz. Onder laatstgenoemde debuteerde Van den Beucken op 16-jarige leeftijd in het eerste. De huidige hoofdcoach kwam hij in het verleden geregeld tegen als opponent. Van den Beucken ziet dat beide trainers elkaar goed aanvullen. “Piotr is heel gepassioneerd en luidruchtig, terwijl Bartek wat rustiger en tactischer is. Die combinatie werkt.”

Meedoen om de prijzen
De voorbereiding op het nieuwe handbalseizoen loopt bijna ten einde. Op 6 september begint het seizoen officieel met de eerste wedstrijd in de Super Handball League, uit bij Izegem in België. Hoewel de resultaten in het voorseizoen wisselend zijn – winst op Bielefeld en Houthalen, nederlagen tegen Essen en Bocholt – kijkt Van den Beucken met veel vertrouwen uit naar de competitie. “Het spel wordt sneller en dynamischer. We moeten blijven rennen en schakelen, dat ligt ons goed. Als we fit blijven, kunnen we meedoen om de prijzen.”

Naast de stijgende lijn die de handballer ziet in het spel van zijn ploeg, blijft ook de sfeer in sporthal De Heuf voor Van den Beucken een unieke ervaring. “Hier zitten 500 tot 700 supporters. Dat maakt handbal echt een belevenis. Bevo is een familieclub, dat voel je in alles. Nieuwe spelers ervaren meteen een warm onthaal. Dat maakt het voor mij extra mooi om terug te zijn.”

Het interview met handballer Jeroen van den Beucken is afkomstig uit het televisieprogramma ‘Groeten Uit…’ dat deze zomer is te zien bij Omroep P&M. De aflevering met Van den Beucken wordt vrijdagavond vanaf 18.00 uur uitgezonden.


Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.