Panningen, Netherlands
Terug

John Timmermans geïnstalleerd als wethouder

f94fbc2309d520a734dd5c8d839258bf.jpg

John Timmermans is dinsdagavond geïnstalleerd als wethouder van Peel en Maas. Alle aanwezige raadsleden stemden voor de benoeming van de 57-jarige Beringenaar. Hij volgt Wim Hermans op die deze zomer vanwege gezondheidsredenen zijn taken als wethouder beëindigde.Hans VaessenHans Vaessen uit Maasbree neemt de plek van Timmermans in in de raad. Vaessen zat aan het begin van deze raadsperiode ook al in de raad, totdat Ebie Peeters werd geïnstalleerd als raadslid.Tot maart 2022Het is de bedoeling dat de CDA'er wethouder blijft tot na de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2022 een nieuw college van burgemeester en wethouders aantreedt. Timmermans zal na beëindiging van het wethouderschap in 2022 geen aanspraak maken op wachtgeld.Lees ook: John Timmermans wordt wethouder in Peel en MaasWachtgeldDe Beringenaar neemt bij zijn huidige werkgever Waterschap Limburg politiek verlof op. Als hij in 2022 stopt als wethouder, kan hij terugkeren bij deze organisatie. Gezien de korte periode tot aan de verkiezingen en het feit dat Timmermans terug kan keren bij zijn huidige werkgever, maakt de wethouder naar eigen zeggen 'onder geen enkel beding' gebruik van wachtgeld. "Ik doe daar meteen afstand van, zodra dat kan."Korte termijnVoor het CDA was het belangrijk op korte termijn een nieuwe wethouder naar voren te schuiven. "De dossiers die door het vertrek van Wim Hermans als wethouder zijn vrijgekomen, zijn pittig en kunnen niet structureel door de overgebleven twee wethouders worden waargenomen", zei wethouder Timmermans eerder. "Wij vinden het van groot belang dat alle dossiers goed worden bestuurd."

Bart Nelissen |  | Aangepast op

61320291419d65c62e2daafdca5d9df8.jpg
65fb286876739f15bed2b19fa586bb3d.jpg

Lees ook

molen.jpg

Gemeenteraad zet verplaatsing Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil

Een meerderheid van de gemeenteraad van Peel en Maas wil dat alle acties rond de verplaatsing van de Sint Anthoniusmolen in Kessel voorlopig stil komen te leggen. De motie werd ingediend door het CDA, BBB en PvdA/GroenLinks en kreeg na een aanpassing ook steun van D66 en de VVD. Uiteindelijk stemden 15 raadsleden voor en 11 tegen. Twee CDA-raadsleden steunden de motie niet.

museum.png

Museum krijgt nieuwe ingang, ondanks kritiek uit de buurt

De kogel is door de kerk: Museum Peel en Maas krijgt een nieuwe hoofdingang aan de voorzijde van gemeenschapshuis ’t Kerkeböske. Hoewel de gemeenteraad dinsdagavond instemde met een investering van ruim twee ton, was er kritiek op de gebrekkige communicatie met de buurt en de mogelijke aantasting van het historische pand.

rob wanten 2.png

Rob Wanten neemt na vijftien jaar afscheid van de gemeentepolitiek

Na vijftien jaar actief te zijn geweest in de gemeentepolitiek van Peel en Maas neemt Rob Wanten afscheid. Deze week is zijn laatste werkweek als wethouder. Een besluit dat hij weloverwogen nam, ondanks het feit dat hij het werk nog altijd met veel plezier deed.

Prins Kessel-Eik Naud Jacobs.png

Naud Jacobs voert dit jaar ‘Kessel-Eiks trio met Kessels tintje’ aan

Naud Jacobs is dit jaar de prins van De Eikkaters in Kessel-Eik. De 26-jarige inwoner van het dorp kijkt uit naar een feestelijke Vastelaovend. “Het is voor mij vanzelfsprekend dat ik Vastelaovend vier.”

Inwoners centrum blurred.jpg

Aantal inwoners Peel en Maas daalt voor het eerst sinds 2017

Het aantal inwoners van de gemeente Peel en Maas is het afgelopen jaar met 62 inwoners afgenomen. Begin 2026 telt de gemeente 45.819 inwoners en dat waren er een jaar eerder nog 45.881. Het is de eerste daling sinds 2017.

driek.png

Driek Manders vertrekt bij BEVO HC en gaat naar Duitsland

Meijelnaar Driek Manders (21) maakt volgend seizoen de overstap naar het Duitse TSV Bayer Dormagen. De club komt uit in de 2. Bundesliga. Voor de 1,97 meter lange cirkelspeler betekent dat dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij Bevo HC in Panningen.