Panningen, Netherlands
Terug

Laatste week taxusinzameling

15f3bee11b29b397492a8b0f8bd31390.jpg

Stichting Taxus Taxi haalt het taxussnoeisel nog op tot en met vrijdag 12 augustus. Dit betekent dat het snoeisel nog tot en met donderdag 11 augustus kan worden aangemeld door ieder wonende in onder andere de gemeenten: Peel en Maas, Horst aan de Maas, Leudal, Nederweert, Venray, Weert.

 | Aangepast op
Snoeisel aanmelden kan 24/7 via de website van Taxus Taxi. Zonder de Taxus Taxi Tas is deelname geen enkel probleem. Het snoeisel mag ook los op een zeil, hoop of kruiwagen worden gelegd, waarna Taxus Taxi het netjes opruimt.

De eindstreep ligt voor Stichting Taxus Taxi dit jaar op 125.000 kilo vers taxussnoeisel. Met een naderende einddatum en de tussenstand van 90.000 kilo taxusgroen lijkt het nog ver weg in deze anderhalve week nog genoeg snoeisel in te zamelen om het doel van 125.000 kilo te kunnen halen.

Het verse snoeisel is voor medicatie tegen kanker. De medicijnen gewonnen uit het groen zijn dan ook niet zomaar medicijnen. Paclitaxel en Docetaxel hebben een remmend effect op de groei van de kanker.

Lees ook

Gemeenschapshuis in Kepel.jpeg

Gemeenschapshuis In Kepèl aangewezen als crisis- en opvanglocatie in Panningen

Gemeenschapshuis In Kepèl krijgt een belangrijke rol bij noodsituaties in de gemeente Peel en Maas. Het bestuur heeft besloten het gebouw beschikbaar te stellen als crisiscentrum en opvanglocatie bij calamiteiten.

de peel.png

Onderzoek pleit voor 2 kilometer brede spuitvrije zone rond natuurgebied

Een spuitvrije bufferzone van 2000 meter rond natuurgebied De Groote Peel is noodzakelijk om de schade door pesticiden aanzienlijk te beperken. Dat blijkt uit nieuw veldonderzoek van de Werkgroep Behoud de Peel.

Bosbrand Lanterdweg.png

Video: brandweerkorpsen blussen natuurbrand bij Helden

In een bosgebied bij Helden brak woensdagochtend een grote natuurbrand uit. Een gebied van zo’n 7.000 vierkante meter ging in vlammen op. Inmiddels is de brand onder controle.

Forensisch onderzoek Maasbree.jpg

Alcohol en drugs

OM: dodelijk geweld in Maasbree ontstond na ruzie onder invloed

De dood van een 48-jarige man in Maasbree vorig jaar zomer is veroorzaakt door ernstig geweld onder invloed van alcohol en drugs. Dat maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend tijdens een zitting.

Makersweekend_2025_Evi_Fernengel-85.jpg

Agenda

Pop in Limburg - Schrijf je in voor het Makersweekend 2026

Tijdens het Makersweekend krijg jij als muzikant drie dagen lang de kans om uit je bubbel te stappen, nieuwe connecties te maken, samen te werken, inspiratie op te doen en jezelf verder te ontwikkelen. Er is volop ruimte voor jouw eigen ideeën en iedereen is welkom, ongeacht genre of instrument.

GrandTourBree1.jpg

Agenda

Wandeltocht Grand Tour de Bree

Een wandeltocht voor een goed doel door de natuurrijke omgeving van Maasbree.